שיווק - Networking Yes-working
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שיווק - Networking Yes-working 

מאת   17/03/2009 |  נצפה 1800 פעמים
המים הכחולים של סיני מחסירים בי פעימה כל פעם מחדש. שקט מוחלט, התנתקות, אווירת חופש אמיתית. הצלילה מתחת למים משרה שלוות רוגע בלתי ניתנת לתיאור. סוף סוף אין דיבורים, המחשבות מתנקזות לנוף המדהים הנפרש מכל צד, אני שרוי בתחושת ריחוף שאינה דומה לדבר.
היכן בן הזוג שלך לצלילה? פורצת מחשבה בראשי, מבט ימינה וטיפה לאחור ואני מבחין בו, ממשיכים לשמור על קשר עין.

הכרתי אותו לפני מספר שעות ונדמה שאנו מכירים שנים. הוא הגיע דרך חבר משותף שארגן את הקבוצה. בדרך לאילת היו לנו מספר שעות היכרות, אדם לבבי, חם וקורטוב של ליצנות זורם בורידיו. כבר ברכב הוא מגלה התעניינות בפעילות העסקית שלי, למרות התעניינותו הניכרת אני מבין שפעילותו המקצועית אינה קשורה ישירות לתחום שבו אני עוסק.

- אז מה, יש לך קשר גם לספרים?

- כן. אני משיב, זה חלק משלים בהדרכות שלנו.

- אני מחפש ספר מסוים בתחום הניהול, תוכל לעזור לי למצוא אותו?

- בשמחה (אני לוקח עט ורושם את כל הפרטים)

הבטחה לחברים היא קוד קשיח שהטמיעו בי משחר הילדות. לעיתים דברים שוליים מקבלים תשומת לב רבה הגוזלת ממני משאבי זמן ואנרגיה שאינם פרופורציונאליים לערך המבוקש, לעיתים נדמה לי שאם מבקש הטובה היה מודע למאמץ, היה מוותר על בקשתו. דאגתי שיקבל את המידע מיד כשהשגתי אותו.

- ממש תודה, אני אעדכן גם את השכן שלי.

- השכן שלך?

- כן, הוא מנהל ההדרכה של חברת ההיייטק... הוא חבר טוב, המשפחות שלנו מבלות הרבה ביחד

- נחמד לדעת, מסור לו שאני אשמח לעזור...

בשלב זה אני מלקט פרטים , הרשימות נכנסות למקום המתאים והראש מתחיל לעבוד, ככה מתחיל Networking אני אומר לעצמי, ונזכר בכללי היסוד שפעלו כאן ללא תכנון.

תשמחו לעזור

הסובבים אתכם צריכים להכיר ביכולתכם לתת פתרונות. אמצו באמת ובתמים את ראשכם למקומות שבהם תוכלו לתרום למבקש העזרה. בתוך כלל זה טמון כלל ברזל: תנו יותר ממה שאתם מצפים לקבל, זה תמיד נכון.

קשר לפני צורך

צרו את הקשרים לפני שאתם מזדקקים להם. אל תמהרו לבקש עזרה או טובה מנגד. תחזקו את הקשר ללא מחויבות.

מיהו בעל ההשפעה

כולם יכולים לעזור, אך יש כאלה שיוכלו לעזור יותר, אתרו אותם. ישנה תיאוריה הגורסת שניתן להגיע באמצעות 6 אנשים לכל אדם בעולם. המכר שמכיר את המכר שמכיר את המכר... היכולת לעזור טמונה במספר המכרים שצברתם, ככל שיהיו לכם מכרים רבים יותר מוטת ההשפעה שלכם תגדל והאפשרות לעזור תגבר.

ישנם ארגונים שזאת אומנותם ויש לא מעט המכבירים בעצות וכללים ללמידת ההעצמה העסקית המבורכת הזו. גישה זו החלה בארה"ב והתפתחה היטב בשנים האחרונות גם בישראל. תמצאו חומר רב בנושא זה באתרי אינטרנט, בהכשרות אישיות ובספרות המקצועית (ממליץ לכם על הספר הוותיק והטוב "קשרים קשרים" של הארווי מקיי).

התמקדתי כאן בשלושה, כתפיסה בסיסית לרכישת הצלחה.


?Networking

אין ספק, Yes-working.
* דורון בטשי, מנכ"ל שביט הדרכה, מרצה בכיר במקצועות שיווק, מכירות ויזמות עסקית. המאמר לעיל הינו חוות דעת אישית והינו תמצית הדברים.
http://www.shavitcom.co.il לתגובות : doron@shavitcom.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה