כיצד להגשים מטרות פיננסיות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד להגשים מטרות פיננסיות 

מאת   17/03/2009 |  נצפה 2842 פעמים
לכולנו יש מטרות פיננסיות שאנו מבקשים להשיג: אין זה משנה אם יש לנו הרבה כסף או מעט, אם אנו מרוצים ממצבנו הכספי או לא, רובנו עסוקים בעשיית כסף במשך שעות היום, ובמחשבה על העתיד הפיננסי שלנו בשעות אחרות. זה לא רק המיתון והמצב הכלכלי בעולם כרגע, גם מי שיש לו הרבה כסף מעסיק עצמו באפיקי השקעה לכסף, בחיסכון שלו ועוד. מי שאין לו מספיק כסף לצרכיו, או מעוניין להגשים מטרה כלכלית כגון רכישת דירה, חיסכון ללימודים, לבר מצווה או לחתונה, שואף להגיע לאיזשהו איזון פיננסי.
האם אנחנו עושים מספיק ופועלים מספיק למען השגת המטרה שלנו? מה אנחנו עושים למען הגשמת המטרה שלנו ביום-יום, וכמה זמן ביום אנו מקדישים להשגתה? כמה שעות אנו משקיעים במחשבות על איך לקדם אותה, לעומת כמות הזמן שאנו מקדמים אותה בפועל. הססנות ומחשבות מיותרות מונעים מאיתנו פעמים רבות את העשייה הנחוצה להגשמת המטרה שלנו, לפעמים מתוך חוסר רצון לפעול, אנו משלים את עצמנו שאנו צריכים יותר זמן לחשוב, לתכנן וכולי.
1. הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא להגדיר באופן מדויק ומדיד, כיצד אנו הולכים להגשים את המטרה, למשל - רכישת דירה. האם אנחנו הולכים להגדיל את ההכנסה החודשית שלנו ב 1000 ש"ח, או לחסוך השנה 10000 ש"ח - אלו שתי מטרות שונות.
2. כל פעולה שאינה בכיוון הגשמת המטרה, מעכבת אותנו מלהשיגה. כדאי להישאר עסוקים בעשייה לשם המטרה, כי כל עשייה, ולו הקטנה ביותר- מקדמת אותנו, וכל יום שלא עשינו שום דבר, מרחיק אותנו מהמטרה ועלול לגרום לנו לשכוח ממנה כליל.
3. כדי להמנע מהפחדים: הפחד מכישלון, הפחד מהצלחה, הפחד מביזבוז זמן, הפחד להתבדות, הפחד להתאכזב וכולי - אל תספרו לכל מי שאתם מכירים על המטרה שאתם מנסים השיג או שהצבתם לעצמך. ספרו רק למי שגישתו חיובית ושיכול באופן ישיר לעזור לכם להגשימה: בני הזוג או מישהו שתמיד יתמוך בכם.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה