שיתוף מדפסת ברשת - טיפים פשוטים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שיתוף מדפסת ברשת - טיפים פשוטים  

מאת   16/03/2009 |  נצפה 13951 פעמים
שיתוף מדפסת ברשת נותן לנו, למעשה, את האפשרות להדפיס ממחשב שאיננו מחובר למדפסת באופן פיזי, דרך מחשב שכן מחובר למדפסת. אופציה זאת מתאימה למי שיש לו בבית שני מחשבים (או יותר) והוא אינו מעוניין או יכול לחבר את כולם פיזית למדפסת. ישנן 2 אופציות פשוטות להפליא לעשות זאת.

שיתוף מדפסת ברשת - דרך ראשונה:

1. יש לגשת למחשב שממנו יש חיבור פיזי אל המדפסת ולפתוח מתוכנית ההפעלה את לוח הבקרה (control panel). כעת יש לבחור "מדפסות ופאקסים". כאן יפתח חלון שיראה לנו את כל המדפסות הקיימות. יש להקליק (קליק ימני) על המדפסת שאנו רוצים לשתף, לבחור באופצית "שיתוף", לבחור באפשרות "שתף מדפסת זו" ולאשר.

ניתן לוודא שמדפסת הינה אכן מדפסת שתוף, על ידי סימן של 'כף יד' שיופיע מתחת לאייקון של המדפסת שנמצא ב"מדפסות ופאקסים" בלוח הבקרה.

2. כעת אנו ניגשים למחשב השני, שאינו מחובר למדפסת ושממנו אנו מעוניינים להתחבר למדפסת המשותפת. בלוח הבקרה (Control Panel), בוחרים שוב באופציה "מדפסות ופאקסים", בוחרים בפקודה שבצד העמוד - "הוסף מדפסת". אז יפתח "אשף הוספת מדפסת".

3. במקרה זה, נבחר את האופציה השנייה - "מדפסת רשת או מדפסת המחוברת למחשב אחר", ואז לוחצים על "הבא".

4. כאן יש לנו שלוש אופציות. הפשוטה ביותר היא "אתר מדפסת", בחירת המדפסת הרלוונטית לנו ולחיצה על "אישור".

שיתוף מדפסת ברשת - הדרך שנייה:

1. בדומה לדרך הראשונה, גם כאן יש לגשת למחשב שממנו יש חיבור פיזי אל המדפסת ולפתוח מתוכנית ההפעלה את לוח הבקרה (control panel). כעת יש לבחור "מדפסות ופאקסים". כאן יפתח חלון שיראה לנו את כל המדפסות הקיימות. יש להקליק (קליק ימני) על המדפסת שאנו רוצים לשתף, לבחור באופצית "שיתוף", לבחור באפשרות "שתף מדפסת זו" ולאשר.

ניתן לוודא שמדפסת הינה אכן מדפסת שתוף, על ידי סימן של 'כף יד' שיופיע מתחת לאייקון של המדפסת שנמצא ב"מדפסות ופאקסים" בלוח הבקרה.


2. יש למצוא את כתובת ה-IP של המחשב שאליו מחוברת המדפסת. כיצד עושים זאת? לחצו על "התחל" (או START), משם לחצו על "הפעלה" (או RUN). בשורת הפקודה שנפתחה יש לרשום "CMD" ואז לאשר. במסך השחור שנפתח יש לרשום "IPCONFIG" (ללא רווח). לאחר שנרשום את הביטוי נקבל את כתובת ה-IP.

3. בואו נשתמש בדוגמא. הבה נניח שכתובת ה-IP שלכם הינה 92.168.1.1011 . ניגש למחשב שממנו אנו רוצים להתחבר אל המדפסת המשותפת. נבחר שוב ב"התחל" (או START), משם שוב נלחץ על "הפעלה" (או RUN). בחלונית הפקודה שנפתחת יש להקיש 92.168.1.1011\ (שימו לב לכיוון סימני הסלאש שהינם נטויים שמאלה).

4. כאן יפתח לנו חלון של כל האובייקטים המשותפים. נבחר את המדפסת הרצויה, נעשה עליה דאבל קליק ולמעשה המדפסת תתחבר באופן אוטומטי.
נשיא טכנולוגיות הינה מכללת מחשבים ותיקה ואמינה המתמחה בתחום ההכשרה המקצועית בגרפיקה, לימודי מחשבים ולימודי טכנולוגיה
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה