דיקור סיני - הקשר בין רגשות למרידיאנים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דיקור סיני - הקשר בין רגשות למרידיאנים 

מאת   16/03/2009 |  נצפה 2008 פעמים
דיקור סיני - הקשר בין הרגשות למרידיאנים

גורמי מחלות פנימיים:
קיים קשר ישיר בין מצב נפשי לבריאות גופנית, כל איבר קשור לקבוצת רגשות. הרגש יכול להשפיע על האיבר ומצבו של האיבר יכול להשפיע על הרגש. יש לזכור כי באופן כללי מידה נאותה של רגש טובה ומגנה עלינו אך כאשר הרגשות מתעצמים קיימת השפעה שלילית ואז יש לטפל.

שבעת הרגשות הבסיסים:
חשש: חשש במידה נאותה משמש את מנגנון ההישרדות של האדם. חשש מוגבר או מתמשך גורם ל קי לרדת ומחליש את הריאות בעיקר מ יין, דבר הגורם לחום בלב ומעורר רגשות כגון חרדה וחוסר ביטחון.
כעס: כעס חיובי לשם הפעלת סמכות, אך כעס מתפרץ ומוגבר יגרום ל קי לעלות ויביא להצטברות עודף וחימום הכבד וכיס המרה. ואז יתכנו כאבי ראש, בעיות עיכול ועוד. רגשות נוספים הם תסכול, עצבנות וסלידה.
שמחה: שמחה טובה לנפש האדם אך התרגשות יתר וערנות יתר הנובעים משמחה רבה מידי (על גבול היסטריה) גורמים להאטה בזרימת ה קי. לרוב יפגע הלב ומעטפת הלב.
דאגה והרהורים: עודף מחשבות "תוקעים" את ה קי ומפריעים לזרימה הטבעית בטחול ובריאות. הטחול כ "מקור המחשבות" נפגע מחשיבה אובססיבית ודאגה מוגזמת. תיווצר לחות, יתכן שלשול וקשיי נשימה בריאות.
עצב: כאשר הריאות מאוזנות הן מקור לחיוניות ואופטימיות. עצב, צער ויגון מחלישים את קי הריאות והקי נחלש ונוצרת עייפות ואף החלשות של מערכת החיסון.
בהלה, שוק ופחד: בהלה והלם נפשי מפזרות את הקי, ופוגעות בעיקר בקי הכליות והלב. קי הלב נחלש ומבקש תמיכה רבה מהקי הראשוני שבכליות, דבר זה גורם לעומס על הכליות ולהחלשות הכליות. פחד ושוק פתאומי מצניחים את קי הכליות מטה ומתישים אותו.

מסלול קבלת ההחלטות והרגשות:
להלן מתואר מסלול הרגש וקבלת ההחלטות כפי שהוא מתבטא ברמה האנרגטית במרידיאנים
מידע חיצוני לגבי מצב מסוים נכנס מהחיצון אל התודעה ופוגש בסך הידע והחוויות הפנימיות של האדם. המידע נכנס אל מערכת המעי הדק לצורך סינון ראשוני בין הטפל והעיקר , כך שכל הפרטים הטפלים יורדים והעיקר נשאר. המידע הטפל עובר אל המעי הגס לבדיקה חוזרת, כך שהמתכת תבחן את הכיוון הכללי ותראה ששום דבר לא הוזנח. ושוב הטפל יעבור אל שלפוחית השתן ומשם החוצה מהמערך הרגשי שכלי. העיקר שהגיע מהמעי הגס עובר אל הכבד, שם הוא מקבל את הכוונה והכיוון וההנעה ויחד עם יכולת המימוש והריכוז של הטחול באדמה, המידע עובר אל כיס המרה לביצוע הסופי ולמימוש הפעולה כלפי היקום.
אופן השימוש במודלים בטיפול גוף נפש:.
מטפל ברפואה סינית משכלל את כלל הגורמים הפיזיים והאנרגטיים יחד עם אלו הנפשיים על מנת לטפל. לפעמים הבעיה אותה מציג המטופל היא פיזית, ומשם היא משפיעה על הנפש ולפעמים המסלול הפוך. בכל מקרה כאשר מטופל מתלונן על חוסר איזון ריגשי, המודלים שהצגתי עוזרים רבות לדעת באיזה מרידיאן לבחור וכיצד לטפל. לרוב נשלב דיקור סיני, צמחי מרפא, וצי' קונג רפואי אשר יעזור למטופל לחזור לאיזון.

כתב דניאל סמלסון, מטפל בדיקור סיני ומנהל מרכז הכשרה לטיפולי מגע "החיוך הפנימי" - המרכז לאומנויות הריפוי ומודעות עצמית.
אתר הבית www.inner-smile.co.il דניאל סמלסון 052-5477567
דניאל סמלסון "החיוך הפנימי"
http://www.inner-smile.co.il
innersmile10@gmail.com
0525477567
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה