שיטות הרזייה: מונו-דיאטה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שיטות הרזייה: מונו-דיאטה 

מאת   15/03/2009 |  נצפה 6015 פעמים
כשמדובר בדיאטה לצורך ירידה במשקל, הדבר האידיאלי הוא להתאים את הדיאטה לצרכיו הספציפיים של כל אדם ולבנות לו תוכנית אישית המותאמת למצבו הבריאותי. קיימות שיטות הרזייה רבות ומגוונות, אך בכדי שתוכנית הרזייה מסוימת תהיה אפקטיבית לאורך זמן, צריך שתתאים לאדם העושה אותה באופן כזה שתתן מענה גם לבעיותיו הבריאותיות הנוספות מעבר להשמנה, ושתהיה תוכנית כזו שהוא יוכל לעמוד בה. יחד עם זאת, ישנן שיטות תזונתיות מסוימות המאפשרות שמירה על משקל תקין, איזון של מערכת העיכול וניקוי גוף במשולב והינן מומלצות לרוב האנשים. מונו-דיאטה הינה אחת משיטות אלו.

מונו-דיאטה הינה דיאטה של יום אחד בשבוע. שיטה זו מתאימה למי שכבר נמצא במשקל רצוי ורוצה לשמור עליו, או כתמיכה לדיאטה אחרת שהאדם עושה. דיאטה זו מאפשרת גם לתת מנוחה למערכת העיכול מנזקי השבוע. אין זה אומר שבשאר הימים אפשר לזלול מכל הבא ליד... הכוונה היא שבשאר הימים אוכלים ארוחות סדירות באופן מאוזן, רצוי כמובן להתאים תפריט אישי אצל מטפל תזונתי.

בוחרים יום קבוע בשבוע שבו עושים את המונו-דיאט, וביום זה לא אוכלים יותר משניים-שלושה סוגי מזונות בסיסיים. אין לעשות דיאטה זו יותר מיום אחד בשבוע, מאחר ועלולים להיווצר חסרים תזונתיים. חשוב להקפיד לשתות מים בכמות מספקת במהלך יום זה, 8-10 כוסות. ניתן לבחור בכל שבוע מזונות בסיסיים אחרים למונו-דיאטה, בהתאם לצרכים ולהעדפות האישיות. דוגמאות למונו-דיאטה:

מונו-דיאטה אבטיח, ירקות ויוגורט: בוקר: פרוסת אבטיח. ארוחת ביניים: פרוסת אבטיח. צהריים: צלחת סלט מירקות מגוונים, כוס גרעיני תירס ופרוסת אבטיח. ארוחת ביניים אחה"צ: פרוסת אבטיח. ארוחת ערב: גביע יוגורט חצי אחוז שומן וסלט מירקות מגוונים.
מונו-דיאטה אורז ופירות: מבוססת על אכילת אורז מבושל ופירות כגון תפוח, אבטיח ומלון. בוקר: מנת פרי. ארוחת ביניים: מנת פרי. ארוחת צהריים: מנת אורז מבושל. ארוחת ביניים אחה"צ: מנת פרי. ארוחת ערב: מנת אורז מבושל.
מונו-דיאטה ענבים, ירקות ויוגורט: בוקר: גביע יוגורט חצי אחוז שומן ורבע קילו ענבים. צהריים: 2 גביעי יוגורט עם סלט ירקות מגוון ורבע קילו ענבים. ארוחת ביניים אחה"צ: רבע קילו ענבים. ערב: גביע יוגורט חצי אחוז שומן, סלט ירקות מגוון ורבע קילו ענבים.
מונו-דיאטה חלב/יוגורט ותפוחים: מבוססת על אכילת תפוחים במשך כל היום ללא הגבלה ושתיית ליטר חלב/או יוגורט 3% שומן, במהלך היום.

במצבים של סוכרת או היפוגליקמיה רצוי להימנע מביצוע מונו-דיאטה. במחלות כרוניות אחרות, או באנשים הנוטלים תרופות באופן קבוע רצוי להיוועץ ברופא לפני ביצוע דיאטה זו.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה