לימודים בחו"ל - ההכנות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לימודים בחו"ל - ההכנות 

מאת   13/03/2009 |  נצפה 2566 פעמים
מאמר זה נכתב מנסיוני האישי בהכנותיי ללימודים באיטליה אבל ייתכן שיעזור גם לישראלים החושבים על לימודים בחו"ל באופן כללי, לאו דווקא באיטליה.
לפני ההגעה ללימודים בחו"ל אנשים מרגישים בצורך להיות מוכנים כמה שיותר, למשל - קורסי שפה, לעשות מכינות מקצועיות וכו'
כל עניין הקורסים המקדימים באשר הם - מי שמתעסק בהכנות ללימודים באיטליה הם "קמפוס", המכון האיטלקי לתרבות, "impara" וכן הלאה, הן המכינות המקצועיות והן לימודי האיטלקית, אינם זולים.
ההבדל במחיר ביניהם אינו משמעותי כל כך עד כמה שבדקתי אך כמובן שהמחירים משתנים מעט משנה לשנה ולפני שמתחילים צריך לעשות טלפונים לבירור המחירים העדכניים.
גם המכון לתרבות וגם קמפוס מציעים הן לימודי איטלקית כמו גם מכינות במקצועות שונים, גם מדעיים כהכנה ללימודים באוניברסיטה ובמיוחד למבחן הכניסה.
כמו שנאמר קודם, אם אין לכם חבר שמלמד אותכם בחינם, אין דרך לעשות את זה בזול. המחירים הם בדרך כלל באלפי שקלים.
קיימת גם האפשרות לעשות את כל הקורסים (שפה ומכינה) באיטליה, לדוגמא "linguaviva" בפירנצה. במקרה הזה מצטרפים לעניין הלימודים גם עלויות מחייה ביורו.
לעשיית ההכנות באיטליה יתרונות משלה, כיוון שלא משנה כמה לומדים איטלקית לפני שבאים לאיטליה לא ממש יודעים עד שבאמת צריכים להשתמש בשפה ולכן ללמוד באיטלקית באיטליה תוך כדי מחיה בסביבה דוברת איטלקית יתרום יותר לאינטנסיביות שבלימוד.
אופציה ששווה לבדוק היא הקורסים השונים שמתקיימים על ידי העיריות/אוניברסיטאות באיטליה, מדובר בקורסים קטנים וצנועים (בהיקף של פעם או פעמיים בשבוע) אבל בהתחשב בעובדה שאתם באיטליה והכל מסביב באיטלקית זה יכול להיות יעיל לא פחות, הנקודה העיקרית פה היא המחיר - הקורסים האלו יכולים להיות ממש (ממש) זולים ואפילו בחינם - פה בעיר שבה אני גרה, למשל, מתקיים קורס של Universit? populare (ארגון של העירייה) שנקרא Italiano per stranieri או פשוט "איטלקית לזרים" שכשאנחנו בדקנו, שנה שעברה, היה בחינם (!).
למי שחייב להשאר בארץ, הקורס של המכון הוא הקורס הכי מקיף שאפשר לעשות מבלי לצאת מהארץ, כמו כן, המכון הוא בעצם משרד של השגרירות ואינו גוף מסחרי, עם כל היתרונות שבדבר.
ללימודים בארץ כמובן גם היתרון של עלויות המחיה הזולות יותר והיכולת לעבוד תוך כדי וכו'
בכל מקרה ההרשמה לאוניברסיטאות מתבצעת בארץ דרך המכון בסביבות מאי כל שנה.
לאחר מכן יש לעשות את כל הפרוצדורה של ענייני הויזה, כמובן רק אחרי שנעשתה הרשמה לאוניברסיטה והגיעו הפרטים האישיים מהמכון לשגרירות.
לאילו מאיתנו החיים בצפון הארץ יש את היתרון של עשית הקורסים במכון בחיפה שאינו נופל במקצועיותו מזה שבתל אביב.
היתרון של קמפוס על המכון הוא שהם מתזזים במקומכם (לשגרירות, תיאום של קורסים באיטליה, מגורים באיטליה למשך הקורס וכו') ויכולים לשלב קורסים בארץ עם קורסי המשך באיטליה.
קיימים גם בתי ספר פרטיים המתמחים בנושא לימודי השפה כמו ברליץ וכדומה, נכון לשנת 2007 (כשאנחנו עשינו את כל הבירורים) אלו היו האפשרות היקרה יותר מבין כולם.
בכל מקרה הסידורים במשרד החוץ בירושליים אינם עניין מסובך כלל רק כדאי לדעת מראש מה הם כל המסמכים שדורשים החתמה כדי לא לנסוע פעמיים.

עוד עניין שאנחנו זוכרים מהתקופה שבה אנחנו חיפשנו ובדקנו הוא התסכול הרב שבלחפש חומר באינטרנט וגם למצוא אותו ואז לגלות שהוא באיטלקית ("אם הייתי יודע לקרוא את זה לא הייתי מחפש חומר בנושא" נכון ?) אז אנחנו מצאנו שישנם אתרים מוצלחים של גוגל ושל יאהו ברשת שיכולים לעזור לכם לתרגם בקלות.

אז אם יש נקודה לא ברורה או שאלות נוספות שלא כיסינו אתם מוזמנים לשאול באתר הסטודנטים הישראלים בחו"ל (הקישור מצורף).
למנוסים שביננו, שכבר לומדים בחו"ל - אתם מוזמנים לתרום מנסיונכם בפורומים באתר.
רעות, לומדת רפואה באיטליה.
בכל שאלה או הבהרה כלשהי, אתם מוזמנים ל יוניברס.איתי - לימודים בחו"ל זוהי רשת חברתית חדשה לסטודנטים ישראלים בכל העולם.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה