המשבר הכלכלי - זלזול באדם
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

המשבר הכלכלי - זלזול באדם 

מאת   13/03/2009 |  נצפה 2782 פעמים
המון אנשים הפסידו מיליונים ואפילו מיליארדים בעקבות המשבר הכלכלי הזה, כול כבודם ורכושם הפרטי נעלם שלא היה, נמחק ממסכי המחשב.

ואיך קרה פתאום שהעולם כולו מפסיד כסף, הרי הכלכלה בנויה על אחד שמרוויח ואחד שמפסיד, מדינה שמתעשרת ומדינה שמפסידה כסף. איך קרה - לאן הכסף נעלם - הרי הכסף לא עובר לעולם אחר ?

אחת הסיבות : בשנת 2003 כשביבי נתניהו היה שר אוצר, הוא הנהיג "אינדיבידואליזם תקיף וחזירי" אשר פגע בכול השכבות החלשות בעם. הנכים, העניים והזקנים נפגעות קשות מכך. והעשירים מלאות את כיסם בעוד כסף על חשבון העניים והחלשים. דבר זה גרם להתעצמות הכלכלה החומרית.

אבל כשהעשירים הרגישו יותר מדי כוח, הם התחילו לשמור את כספם בכיסם ולא העבירו אותם לאנשים אחרים ולא אפשרו קיום מסחר נורמאלי ובריא - דבר זה גרם לאיבוד האמון בבני - האדם.

הרי הכלכלה בנויה על תנועה כשהכסף עובר מיד ליד, כאשר הכסף מוקפא בחשבון בנקאי ואנשים פוחדים להעביר את כספם ושומרים אותו, התנועה נעצרת - ודבר זה גורם למשבר כלכלי.

אנשים רבים טועים ותומכים בקפיטליזם שבה האחד מרוויח ואחד מפסיד, אבל אין לזה לכלכלה הזאת שום קיום, כאשר זה גורם לחוסר אימון בבני - אדם. ובמוקדם או במאוחר הכול יתפרק וכולם יפסידו. ביטא זאת, נילסון הנשיא של ארצות הברית " לא נתנו דעתם על מחירה האנושי, על מחיר חיי האדם שדעכו וכבו, על מחיר הסבל הנורא שישלמו - בגופם וברוחם. הממשל הגדול אשר אהבנו הפך לעיתים תכופות מדי כלי - שרת למטרות פרטיות ואנוכיות, ואלה השתמשו בהם ושכחו את העם".

לכן, אחד המסקנות של המשבר הכלכלי הזה, שעלינו להנהיג במדינה סוציאליזם שיווני ומאוחד. שזאת אינה פוגעת בכספו של האדם היחידי, אלא נותנת לו יד ומסיעת לכול אחד ואחד.


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה