13 חודשי מאסר בפועל למנהל סניף בנק אשר עשה בחשבונות הבנק של מקורביו כבשלו
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

13 חודשי מאסר בפועל למנהל סניף בנק אשר עשה בחשבונות הבנק של מקורביו כבשלו 

מאת   12/03/2009 |  נצפה 1437 פעמים
ת"פ 3478/02, מדינת ישראל נ' פטחי אברהם

כב' השופטת: נ' בכור


02.03.2009

העובדות:
1. הנאשם הורשע לאחר שמיעת הראיות בעבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד לפי סעיף 425 לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 רישום כוזב במסמכי תאגיד לפי ס' 423 לחוק , זיוף בידי עובד ציבור לפי סעיף 421 לחוק, וגניבה בידי מנהל לפי סעיף 392 לחוק.
2. הנאשם ביצע העבירות במשך 4 שנים, במהלכן עשה כמעט ככול העולה על רוחו בחשבונות הבנק של קרובי משפחתו, מכריו וחבריו, וזאת ללא ידיעתם או הסכמתם.

ההכרעה:
1. העבירות הרבות שביצע הנאשם כמו גם התקופה הארוכה במהלכה בוצעו מהוות שיקול להחמיר עמו, כשמתוקף תפקידו כבנקאי בכלל, ומנהל סניף בפרט, חב הוא חובת נאמנות מוגברת לבנק ולציבור לקוחותיו.
2. בהתנהגות הנאשם, שיש בה חוסר יושר מופגן, תוך הצגת מצג כוזב ומטעה, הסתרת מידע, רמייה ושקרים - משום פגיעה אנושה באמון שרוחש הציבור כולו למערכת הבנקאית.
3. בין מנהל סניף בנק ללקוחותיו קיימים יחסי אמון רגישים, קל וחומר בנסיבות המקרה דנן, בו קורבנות המרמה הם חבריו, מכריו וקרובי משפחתו של הנאשם - שפנו אליו והפקידו בידו, כמנהל הסניף והאחראי על התנהלותו הלכה למעשה - את הונם, חסכונותיהם וחסכונות בני משפחתם, וזאת מתוך מחשבה, וללא צל של ספק, כי הופקדו בידיים של חבר נאמן ומסור, בהיותו עובד מסור של הבנק - שישמור על כספם ועל האינטרסים שלהם מתוך ידיעה, ושכספים העוברים תחת ידו יטופלו בתום לב, ביושר, תוך הקפדה על ניקיון כפיים, ולכל הפחות יגיעו ליעדם המקורי, ללא התערבות פסולה מצידו.
4. הנאשם עצמו לא הביע חרטה על המעשים שביצע, ולא ביקש את סליחתם של הקורבנות למעשיו-חבריו, מכריו ובני משפחתו, והמקום בו עבד במשך 30 שנה, על כל הנזקים הממונים והאחרים שגרם להם.
5. הנאשם עבר את העבירות בהן הורשע, ובכלל זה גניבת כסף לכיסו, לא בשל קשיים אליהם נקלע, אלא היות והתאפשר לו לעשות כן מתוקף תפקידו.
6. ביהמ"ש גוזר על הנאשם מאסר למשך 13 חודשים. מע"ת בן 12 חודשים שלא יעבור 3 שנים על העבירות בהן הורשע. קנס בסך 50,000 ש"ח או 3 חודשי מאסר תמורתו. פיצוי לבנק בסך 50,000 ש"ח.


את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה