במיתון, האקשן עובר לנקודת המכירה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

במיתון, האקשן עובר לנקודת המכירה 

מאת   08/03/2009 |  נצפה 1985 פעמים
בימים אלו של מיתון, כשהפרסומות בטלוויזיה כבר לא מדברות אלינו, לפרסומות ברדיו כבר מזמן אטמנו את אוזנינו וידינו בכיסנו, אוחזות היטב במעט שיש וחוששות להוציא כספים מפני שהעתיד לא וודאי, נציגי המכירות יודעים היטב שהאקשן האמיתי עובר לנקודת המכירה. עכשיו הכל תלוי במה שיש בנקודת המכירה: הויזואל, היחס האישי, מתקני התצוגה, המוצר/השירות שאתה מוכר והדרך בה אתה מציג אותם, הם שיכריעו אם תהיה מכירה או לא.

אנשי מכירות מכירים היטב את המושג "רגל בדלת". זוהי טכניקת מכירות ידועה לפיה ברגע שהלקוח פותח את הדלת ומקשיב לך, הרי שהגעת לנקודת פתיחה מעולה וכעת, כישורי המכירה שלך ויעילות המוצר צריכים להוכיח את עצמם יותר מבעבר. אבל אם הלקוח בא אליך, הרי שהוא עשה את העבודה הקשה בשבילך וזהו כבר לא איתות אם כי מאפיין ברור לכך שהוא מעוניין לרכוש את השירותים שלך.

התפקיד שלך הוא לוודא שכל האפשרויות מוצגות לו באופן נהיר ומשכנע כך שהוא יוכל לבחור את השירות או המוצר העונים לצרכים שלו. לשם כך חשוב להציב בנקודת המכירה מתקני תצוגה. תפקידך הוא להראות ללקוח את המוצרים והשירותים שאתה מוכר, והרי אין טוב ממראה עיניים. רק כשאנו יכולים לראות משהו ולדמיין את עצמנו כבעלי המוצר או השירות, אנו מרגישים שאנו קונים דבר מה מוחשי. במיוחד כאשר מדובר במכירת פתרונות או מוצרים רגשיים- פסיכולוגיים להבדיל ממוצר מוחשי.

לשם כך צריך לצייד היטב את נקודת המכירה במתקני תצוגה מתאימים ובאמצעות גרפיקות שיפנו לליבו ולרגשותיו, ניתן יהיה להשפיע על הרגשתו של הלקוח כלפי המוצר או השירות הנמכר ולזרז את תהליך המכירה. מתקני תצוגה כמו רול אפ או באנרים אחרים, וכן מתקני תצוגה שולחניים כמו מיני רול אפ או מיני L באנר משמשים להעברת מסרים ללקוחות. מתקן תצוגה שמחזיק גרפיקה בצורה אלגנטית ומכובדת, ואינו מאפיל עליה בצורתו המגושמת יכול לתרום רבות לתחושה הטובה של הלקוח בעת המכירה.

ניתן להתקין על מתקני התצוגה גרפיקות של ים, חופש, או כל ויז'ואל אחר שיגרום לו לרצות את המוצר. מילים כמו "מבצע", "הנחה" ודומיהן הכתובות באותיות גדולות ומודגשות יגרמו ללקוח להתקרב לנקודת המכירה, לבקש מידע נוסף, ולזרז את ההחלטה כדי לא לאבד את רגע המבצע. אין לזלזל בחשיבות המכרעת של מתקני התצוגה בנקודת המכירה. במיוחד בזמנים כאלו קשים של מיתון, רכישת מתקני תצוגה יכולה לקדם באופן משמעותי את המכירות.
רמי כהן, מנכ"ל
קמפוס לדפוס דיגיטלי
http://www.campus.org.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה