כיצד בוחרים מוהל
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד בוחרים מוהל 

מאת   27/04/2006 |  נצפה 4784 פעמים
ברית המילה מבוצעת כיום על ידי כל היהודים ברחבי העולם ללא יוצא מהכלל. הברית מבוצעת ביום השמיני להולדתו של הילד, אפילו אם יום זה יוצא ביום כיפור או בשבת. במידה והתינוק חולה תידחה הברית ואז היא תתבצע כשהתינוק יבריא אך היא כבר לא תידחה שבת או חג.
האיש המרכזי בטקס הברית הוא כמובן המוהל. בכל מחלקת יולדות בבית חולים מוצגת רשימת מוהלים מוסמכים, אשר נמצאים תחת פיקוח של הוועדה 'לפיקוח על המוהלים', המורכבת מנציגי משרד הבריאות ומשרד הדתות (שכבר לא קיים יותר).
ברשימה זאת מוצגים המוהלים המומחים, בעלי ותק מוכח של מעל 20 שנה.

המלצות

עדיף לבחור מוהל לפי המלצות מחברים או מכרים. אמנם ניסיון של ברית מילה אחת נוספת שעברה בשלום אינו משמעותי אך עצם ההמלצות על המוהל ירגיעו אתכם.

נסיון

מוהל בעל ניסיון עדיף על מוהל צעיר וחסר ניסיון, אך יש להיזהר גם ממוהל רב ניסיון אך קשיש ובעל ידיים רועדות. אתם לא רוצים ידיים רועדות עם סכין קרובות לבן שלכם.

לוח זמנים

רצוי ליצור קשר עם המוהל כמה שיותר מוקדם. אם אפשר כבר לאחר הלידה מה טוב. מוהל טוב יכול להיות תפוס במשך רוב ימות השבוע. העיתוי בהשגת מוהל חשוב במיוחד אם הברית צפויה להיות בשבת, מאחר שזה מצמצם מאד את מאגר המוהלים האפשריים שעובדים בשבת ויוכלו להגיע ברגל למקום הברית.

בלעדיות

כדאי מאד לסכם עם המוהל שהברית שלכם היא הברית היחידה שלו באותו יום או שלפחות קיים הפרש של מספר שעות מברית נוספת שהוא צריך לבצע. אתם לא רוצים שהמוהל יגיע אליכם מתנשף ומזיע לאחר שנסע בפקקים וגם אינכם רוצים שהוא יהיה בלחץ וימהר לברית נוספת אליה הוא צריך להספיק לאחר הברית שלכם.

מחיר

לא נעים לשאול ולברר מחירים ברגע כל כך גדול בחיי המשפחה, אבל אם לא שואלים לא יודעים. אל תהססו לשאול את המוהל מה המחיר שהוא דורש עבור הטקס וגם אם הוא יתפתל מעט ויגיד שזה לא עניין של כסף כי אם קדושה ומומחיות אל תוותרו. בסוף המרצע יצא מהשק והמחיר ייחשף. מצד שני - לא כדאי להתמקח עם המוהל על מאה שקלים.

בדיקה בריאותית

רצוי לסכם עם המוהל על בדיקה של התינוק לפני יום הברית. בנוסף, מקובל שהמוהל מגיע יום לאחר הברית כדי לבדוק את התינוק ויש מוהלים שמגיעים גם שבוע אחרי להערכת מצב נוספת.

לשאול ולהקשיב

הקשיבו להנחיות המוהל לפני הברית ולאחר הברית. סמכו על מומחיותו של המוהל אך פיקחו עין על מצב התינוק לאחר הטקס. אם נראה לכם שהתינוק לא מרגיש טוב אל תהססו להתקשר למוהל ובמידת הצורך גם להביא את התינוק לרופא - ולאו דווקא בסדר הזה.
הכותב הינו העורך הראשי של חברת אינדקס מדיה, המפעילה מגוון פורטלים בנושאים שונים כמו בידור, תיירות, מזון, דפוס, אופנה, מסעדות, חתונה, בר מצווה וברית. http://www.index.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה