מומחה ביטוח סיעודי על שיפור הזיכרון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מומחה ביטוח סיעודי על שיפור הזיכרון 

מאת   25/02/2009 |  נצפה 2137 פעמים
מי מאתנו שעבר את גיל הארבעים לא התנסה ברגעים של אובדן זיכרון ושכחה של פרטים כמו מס' טלפון ושמות אנשים ולפעמים אף יותר מזה. היחלשות הזיכרון מהווה גורם מטריד לגבי מס' לא מבוטל של אנשים ובייחוד עם העלייה בגיל. לרבים מאתנו תופעות אלו עשויות להפריע בתפקוד היום יומי.
האם ניתן לעצור תהליך זה? האם ניתן לשפר את הזיכרון ולשמור על רעננות מוחנו? המוח מתנוון משום שהוא עשוי בשר ודם . בעזרת תשומת לב לנושא ניתן לשמור על מצבו ותפקודו התקין של המוח במהלך כל החיים. המוח האנושי מורכב מ-3 חטיבות מרכזיות: גזע המוח,המוח הקטן והמוח הגדול. גזע המוח מעביר מידע מן החושים,המוח הקטן עזור לגוף להתנועע והמוח הגדול אחראי על החשיבה הרגש והזיכרון והוא מחולק ל-4 אזורים. ידוע כי לכל זיכרון ומחשבה במוחנו יש צורך בתפקודם של מס' אזורים במוח הנמצאים באונות שונות.לכן צריך לתחזק את כל המערכות במוח. היום ידוע כי הזיכרון לא יכול להיעלם לגמרי מפני שחלקים מן הזיכרון קיימים באזורים שונים ורחוקים זה מזה במוח.
במוח יש רשתות של מערכות המורכבות מתאי עצב. שרשראות של תאי עצב מתקשרות ביניהן באמצעות נוירוטרנסמיטורים וכך נוצרים מחשבות וזיכרונות.
כדי לשמר זיכרונות צריכים תאי המוח והנוירוטרנסמיטורים להיות בריאים ומצויים בשפע. יש ששה סוגים של נוירוטרנסמיטורים המעורבים במערכת התהליכים הקוגניטיביים. אם הם יופרשו כהלכה נוכל לשפר את זיכרוננו. יתכן שיש לחלק מן המתבגרים חוסר בנוירוטרנסמיטורים.
אחת הדרכים להגברת תפקודו של המוח הינה פעילות גופנית. פעילות גופנית מזרימה למוח הורמון שעוזר בטיפול תיקון ההתחדשות , פעילות גופנית מפחיתה מתחים שמובלים להתנוונות נוירולוגית.
פעילות גופנית מספקת למוח חמצן שעוזר לו לפתח את תהליכי עיבוד המידע.
בגיל מבוגר כדאי לעסוק בפעילות גופנית 3 פעמים בשבוע.
עוד פעילות מומלצת לשיפור הזיכרון הוא מדיטציה. פעילות חשובה ביותר לגיל המבוגר הנה הפעלת המוח על ידי פעילות שיכלית.
לסיכום: מומלץ לעסוק בפעילות גופנית והפעלת המוח כדי לשמר את הזיכרון ולשפר את תפקודו.
אורלי יונאי מומחית בביטוח בריאות,ביטוח בריאות פרטי וביטוח סיעודי
התמחתה בהעברת קופות גמל והשתלמות לעובדי מדינה,בעלת ותק רב שנים בעבודה עם עצמאים ועובדי מדינה.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה