דמיון מודרך
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דמיון מודרך 

מאת   24/02/2009 |  נצפה 2523 פעמים
דמיון מודרך


אנו נמצאים בתקופה שהמילה דאגה יכולה לתאר את מצב הרוח הכללי של כולנו. אנו דואגים לפרנסה, לבריאות, לביטחון, לעתיד ועוד. בעצם כל דבר בחיינו מתורגם לדאגה כלשהיא למשהו או למישהו.

הדאגה ממלאת אותנו ומציפה אותנו עד כדי כך שאנו לא מסוגלים לראות מעבר לה. לכן, אני תמיד אומרת שהדאגה תופסת כל כך הרבה מקום שלא משאירה מקום לשום רגש אחר להיכנס.

לכן, אנו צריכים את פסקי הזמן. הפסקות מהשגרה ומהדאגה. להבין את הדברים ממקום אחר, מתוך עצמנו, שם נמצאות התשובות הנכונות לכל אחד מאיתנו. התשובות שיעזרו לנו להביא לשינוי, לריפוי, לצמיחה אישית.

איך עושים זאת?

בעזרת דמיון מודרך שהוא כלי רב עצמה. דמיון המודרך הוא תהליך רצוני שאתה נמצא בהרפיה ויחד עם זאת, נמצא בשליטה מלאה וער לחלוטין למתרחש סביבך.

בעזרת הדמיון המודרך אתה יכול להקשיב לתת מודע שלך. זה כמו לשאוב מים מתוך באר עמוקה, למרות שאתה לא יכול לראות את המים, אתה יודע שהם שם ואם תרצה תוכל לשאוב אותם בעת הצורך.

הוכח ונכתב רבות על יכולת הדמיון המודרך להביא לשינוי במצב הנפשי והבריאותי של האדם. היום יותר ויותר אנשים משתמשים בדמיון מודרך על מנת להשיג את היעדים שלהם בכל תחומי החיים: עבודה, זוגיות, פרנסה, הצלחה, לימודים.

לדוגמא: ספורטאי שיוצא לתחרות ישתמש בדמיון המודרך על מנת לנצח. לפני התחרות ידמיין את עצמו בכל שלב של התחרות ולבסוף יראה את עצמו מגיע ראשון ומנצח.

דמיון מודרך הינו תהליך שהמונחה נמצא בהרפיה ויחד עם זאת, נמצא בשליטה מלאה וער לחלוטין למתרחש סביבו.


מה התפקיד שלי כמנחה במסע של הדמיון המודרך?
תפקידי להנחות את המונחה אבל ללא התערבות יתרה במתרחש בדמיונו. אם נשתמש בדימויים אז, אני כמו נהגת אוטובוס שמסיעה אותך למקום אבל, אתה בוחר במה להסתכל/להתמקד, אתה מכניס את התחושות שלך, את האווירה, את הצבעים, את הריחות לאותו נוף דמיוני שאתה רואה בעיני רוחך.

הדמיון המודרך עוזר לנו:

-להפגת מתחים פיזיים ונפשיים.

-מאפשר לך להיכנס לתוך עולמך הפנימי.

-מאפשר לך העלאת תכנים לא מודעים למודע .

-מאפשר גילוי ופתיחת חסימות רגשיות.

-מאפשר לך הסתכלות שונה על עצמך.

-מאפשר גילוי דרכים יצירתיות להתמודדות עם המציאות ובעיותיה.

דמיון מודרך יכול לתרגל כל אדם המעוניין
לשפר את איכות חייו.
*כתוב במן זכר אבל הכוונה גם למן נקבה.


אדריאנה מחני- מדריכת מסעות לגילוי עצמי
אסטרולוגיה | גילוי עצמי
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה