לחמם את החורף - עלות מול תועלת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לחמם את החורף - עלות מול תועלת 

מאת   21/02/2009 |  נצפה 2994 פעמים

בחורף קר. גם אחרי לבישת מספר שכבות בגדים, שמירה על תנועה ופעילות, שתיית משקאות חמים, הקפדה על רגליים לא חשופות (אומרים שהקור חודר לגוף בעיקר דרך הרגליים...), ונקיטת שאר פעולות מחממות, בחורף תמיד קר. אז מה נותר לנו לעשות מלבד חימום הבית?

קיימים כיום פתרונות שונים לחימום הבית, חלקם נפוצים יותר, כגון מזגנים או תנורים חשמליים, וחלקם מוכרים פחות לציבור, כמו חימום גז או הסקה תת-רפצתית.

טכנולוגית חימום גז היא פשוטה, וצוברת פופלאריות בשווקים, בעיקר מכיוון שהיא חביבה במיוחד על ארגונים ירוקים, ומותאמת למגמה הצרכנית הירוקה שצוברת תאוצה בשנים האחרונות.
הגז הוא משאב טבע זול יחסית, וכך עלות כרייתו והפקת האנרגיה שלו, שהופכות את שיטת החימום הביתי בטכנולוגית חימום גז, גם למשתלמת כלכלית: בטווח הארוך, הצרכן הממוצע צפוי לשלם הרבה פחות כסף בשימוש בטכנולוגית חימום גז, כי סכום עלות ההסקה לשעה הוא נמוך הרבה יותר. עוד נתון מעניין הוא שצריכת חומר הדלק עבור חימום גז, קטנה בהשוואה לצריכת חומר הדלק של כל מכשיר חימום אחר.

היתרון בשימוש בחומר דלק זול כמו במקרה של חימום גז, כדאי ביותר, מכיוון שלא תחושו כמעט בשינוי בהרגלי תפוקת החום בבית. רבים סבורים כי חימום גז אפילו משפר את איכות החום, והוא נוח מאוד לתפעול, כך שבנוסף לחסכון בכיס האישי הצרכן גם יחסוך באנרגיה ויתרום לסביבה.

העלות הנמוכה והיתרונות האקולוגיים, הם רק חלק מהתועלת שתוכלו להפיק על-ידי חימום גז; למערכות חימום גז, נלווים חיישנים מיוחדים המפקחים על אספקת הגז, עוצמת הבערה ופליטת הרעלים, על-מנת לאפשר שימוש פשוט ובטיחותי ככל הניתן.

מכיוון שרוב הבתים, בנייני הדירות והמבנים כבר מחוברים לרשת אספקת גז, התקנת מערכת חימום בגז היא פשוטה למדי, ולא נדרשות עבורה הכנות מיוחדות, מלבד הזמנת מומחה להתקנה. הדרישה להתקנה על ידי איש מקצוע היא מטעמי בטיחות, ועל-מנת להפיק את מירב התועלת מיכולות המערכת.

לסיכום, למרות שרוב האמצעים עבור חימום ביתי בימינו נוחים לתפעול, חימום גז נותן לך יותר במינימום השקעה.
אמישראגז, החברה האמריקאית ישראלית לגז בע"מ נוסדה בשנת 1949 והיא ספקית הגז המובילה במדינה.אמישראגז מספקת פתרונות איכות בתחום חימום הבית, גז בישול וכן פתרונות מים חמים.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה