הדרך להרגיש את הלב דופק - להיות עירני אנרגטי יצירתי ומלא תשוקה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הדרך להרגיש את הלב דופק - להיות עירני אנרגטי יצירתי ומלא תשוקה  

מאת   17/02/2009 |  נצפה 2342 פעמים
סגנון החיים המערבי יוצר אורח חיים לחוץ והישגי אשר הופך את האדם לשבוי בתוך חייו לדרישות הבלתי פוסקות של הבוס בעבודה ,האישה הילדים ותחזוק המשפחה ,והשרדות יומיומית ביחסים הבין אישיים עם הסביבה .
דבר זה מביא לשחיקה מאוד גדולה עייפות פיזית ונפשית שיוצר כאבי ראש מגרנה ,בעיות עיכול ,עצירות ,השמנה ,כאבי שרירים מפרקים ,שינויי מצב רוח וכולי...
גישת הדרך להקשיב ללב ולהרגיש את הגוף באה להזכיר לאדם את המחוייבות שלו להקשיב לעצמו לגופו ונותנת את הכלים כיצד לעשות את זה במטרה לעלות את איכות החיים למנוע מחלות ולהיות במיטבינו ביחסים שלנו עם הסביבה .

חמשת השלבים בדרך להקשיב ללב ולהרגיש את הגוף :

פעילות גופנית ותנועה :
הליכה מתונה במשך 40 דקות רצוי רצופות במהירות 4 קמ"ש -7 קמ"ש תביא ליצירת תנועה בגוף ,יצירת תנועה במעיים ומניעת עצירות ,חומרי גלם והורמונים יגיעו ליעדם מצב הרוח ישתפר והלב ירגיש חי ועובד .
תרגילי מתיחה של הגוף ,סבובי מפרקי הגוף כגון :פרק כך היד ,צוואר ,כתף ,ירך ,קרסול תביא לשמון המפרקים ומניעת הזדקנותם מניעת קנקים ומצבי דלקת במפרק ויצירת תנועה זורמת יותר ללא כאבים בגוף .
פעילות גופנית דינאמית אירובית בדפקים של 65אחוז -85 אחוז מדופק מקסימלי ריצת גוגינג של 12 קמ"ש ומעלה תביא לאימון הלב ,הפרשה של אנדרופינים משככי כאב ושפור מצב רוח.
מדיטאציות אקטיביות ותהליכיריקוד חופשי ותנועה אשר מביאים ת האדם לקצה גבול היכולת מביאה להפרשת אנדרופינים ולתחושה נעימה ומשככת כאב .

נשימה מודעת -הדרך למניעת חרדות וכאבי ראש ועייפות :

אתם מרגישים לחוצים חרדים במתח קשה ,כאבי ראש מגרנה שלא עוברת קחו פסק זמן עצמו עיניים שכבו בתנוחה שנוחה לכם קחו שאיפה עמוקה דרך האף ומלאו את הבטן בחמצן לאחר מכן הוציאו את האויר .תרגלו את התרגיל הזה מספר פעמים עד שבשלב מסויים תבחינו שהכאב נעלם המתח מתפוגג ואתם יכולים להמשיך לעבוד .
לנשימה יש חשיבות גדולה באיזון רמות החומצה בסיס בגוף במצב שבו הגוף עמוס פחמן דו חמצני הגוף נמצא במתח מה שגורם לו לכאבי ראש כיווץ ,עייפות ושינוי מצב רוח .החמצן נותן לגוף להתעורר להיות אנרגטי עירני ובעיקר לפנות את הפסולת של הפחמן הדו חמצני מהגוף ולהביא אותה אל הצמחים אשר זקוקים לה .

תזונה ושתיית מים :

גוף האדם זקוק לחומרי גלם גדי להתקיים ליצירת אנרגייה ,בניית תאי הגוף עצמות הגוף ושרירי הגוף לצורך כך מגיע המזון לעזרתו :
קבוצת הפחמימות המורכבות אשר מכילה את הלחם ,הפסטה האורז המלא שמכילה ויטמיניB אשר חשוביםן לתהליכי חשיבה ,פעילות גופנית ,ועיכול המזון .

קבוצת הסיבים התזונתיים אשר כוללים את הירקות ,הסובין ,שיבולת השועל ומטרתם לנקות את המעיים שלנו מפסולת ולמנוע דלקות וידולים במעיים .

קבוצת החלבון מן החי והצומח שכוללת את הבשר הדגים ,הביצים והקטניות :שעועית אפונה ,גריסי פנינה ,עדשים ,ומוצרי הסוייה
שתפקידם לבנות את העצמות ,התאים ואת הDNA בתוך הגוף .

וקבוצת הויטמינים והמינרלים אשר נמצאים בכל קבוצת המזונות .

רצוי להרבות בשתיית מים כיוון שהמים הם המרכיב שבלעדיו לא נעשית שום פעולה בגוף והמים גם מנקים ומטהרים את הגוף מרעלים .
רצוי להרגיל את הגוף לזמני ארוחות מסודרים ולשלוש ארוחות מרכזיות :בוקר ,צהריים ,ערב ורצוי שיהיה הפרש של 12 שעות בין ארוחת הערב לארוחת הבוקר כדי לאפשר לגוף להתעסק כולו במלאכת העיכול בלילה כדי שבבוקר תהיה יציאה קלה .

מגע מרפא -לפתוח חלון לאהבה :

האדם הוא יצור חברתי וזקוק מפעם לפעם לתמיכה מהסביבה תמיכה זו יכולה לשפר מצב רוח למנוע דכאונות ולעלות הספק עבודה כמו גם לשכך כאב בגוף .
מצאו זמן במשך היום להסתכל לאנשים בעיניים ,ללחוץ את ידם ,לחבק אותם להרגיש אותם לדבר איתם ולהקשיב לדבריהם .
ובזוגיות בסוף היום מצאו זמן להיות אחד עם השני להסתכל בעיניים להרגיש את הגב אחד של השני להשען להרפות את המתח ל היום על גב הבן זוג לפנק את הבן הזוג בעיסוי מפנק פרי מגע ידך או לתת לו מתנה עיסוי על ידי מטפל מקצועי התחילו לדבר באהבה בחיי היום יום .

יצירתיות ותחביבים :
המפלט הגדול ביותר של האדם ומה שמחזיר אותו לעצמו זה ההתעסקות בדברים שמעניינים אותו .מצאו זמן ופתחו את הדברים שאתם אוהבים לעשות תיצרו דבר במו ידיכם שיגרום לכם לעלות חיוך וסיפוק על היצירה ולהרגיש לרגע את תחושת הראשניות ,חופש היצירה התמימות לשמור על הילד שבתוככם חי ובועט להתחיל לדבר באהבה .
שי איל-כשהרוח והחושים נפגשים
מנחה מופהנה דבר אלי באהבה
0772100347
0523646805
shay1018@gmail.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה