הורדת שיער פנים בשיטת אינפרה אדום
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הורדת שיער פנים בשיטת אינפרה אדום 

מאת   17/02/2009 |  נצפה 6785 פעמים
הורדת שיער באינפרה באזור הפנים

באזור הפנים צמיחת שיער היא תופעה שכלל אינה אסתטית, מציקה ופוגעת בביטחונן של הרבה נשים. בארצות הברית כ-40 מיליון נשים סובלות, סבל בל יתואר משיעור יתר באזורי הפנים, ועל פי מחקרים מהעבר שנעשו בארץ כרבע מהנשים בארץ מסירות שיער מאזורי הפנים: אם זה בכל שטח הפנים או בחלקים כמו מעל השפה העליונה, בסנטר ובפאות הלחיים. השיטות הישנות שאנו מכירות להורדת שיער הפנים; פינצטה, באמצעות שעווה ועל ידי חוט, הן בעלות כאב רב, איטיות וצריך לעשותן בצפיפות גדולה. למזלנו, התפתחו בעשור האחרון שיטות הרבה יותר טובות .

שתי סיבות עיקריות יש לתופעת שיער בפנים :

? בעיית איזון הורמונאלי - בנשים שסובלות משיעור יתר מפרישות השחלות את הורמון המין הגברי, אנדרוגן, בצורה רבה. צמיחת השיער היא בעיקר בלחיים, בסנטר, סביב הפטמות, מעל ומתחת לטבור ובגב התחתון. תופעה זו קיימת גם בקרב נערות וילדות.

? מוצא האישה - לעיתים צמיחת שערות מוגברת באזור הפנים היא תוצאה של מוצא מזרחי. במקרים אלה להורמונים של האישה יש רגישות רבה מדיי. אמנם כמות ההורמונים המופרשת היא נורמאלית ותקינה, אך הקליטה שלהם בקולטנים היא מוגברת מדיי. במקרים כאלה יכול להופיע השיער באזורים שונים בפנים, בבטן, בגב העליון, בידיים ובמקומות נוספים.

שיטת האינפרא אדום להורדת שיער פנים והיתרונות שלה

מכשיר האינפרא אדום פועל בתדר שונה ובמספר אורכים של גל, שהאינפרא אדום הוא רק אחד מהם. הקרן היוצאת מן המכשיר יוצרת אנרגיית חום שחודרת דרך העור לתוך זקיק השיער, מייבשת את זקיק השערה והורסת את השורש.

אחת השיטות הנפוצה להורדת שיער פנים היא באמצעות מכשיר אינפרא אדום. מכשיר האינפרא מוסר קרן אור בעוצמה נמוכה, עוצמה זו יעילה מאוד לטיפולי הורדת שיער פנים וגם מאזורי הגוף האחרים.


הורדת שיער באינפרא אדום מיועדת, כפי שציינו, לכל חלק בגוף ובמיוחד לאזור הפנים, שהוא קטן באופן יחסי ועדין ודק במיוחד, ודרוש ניסיון ומומחיות, גם בגלל השטח הקטן וגם בגלל המבנה העגול של הפנים.

הורדת שיער באמצעות קרן האינפרא אדום זו שיטה דיי בטוחה במיוחד בהקשר לשיטות אחרות כמו הלייזר, אפשר לעשות שימוש בה באזורים עדינים למשל הפנים והיא לא כרוכה בתופעות לוואי בכלל. באופן טבעי, הפנים עלולות להיפגע כתוצאה מטיפול שלא מקצועי מספיק, ולא מיומן ולכן חשוב לפני תחילת הטיפול, לבדוק היטב את הניסיון וההכשרה של המטפל.

דבר חשוב נוסף שיש לציין במקרה של הורדת שיער פנים על ידי מכשיר האינפרה אדום, הוא שיפור שמתקבל במראה עור הפנים. על ידי הטיפול מתבהרת הפיגמנטציה והקמטים בפנים מצטמצמים ונמתחים. אחרי שבועיים מתחילת הטיפול מתחיל השיער לנשור ולהיעלם בהדרגה, אך נדרשת כמובן, סידרה של טיפולים על מנת לפגוע במחזוריות חיי השיער ולסלקו עד לכדי הפחתה של 80%.

הורדת שיער על ידי אינפרה אדום היא, כפי שנאמר, בטוחה, קלה לשימוש ולא כרוכה בסיכונים. העוצמה של החום נמוכה לעומת עוצמת החום של קרני הלייזר ועל כן לא קיים חשש לנזק לעור כמו :כוויות, צלקות או לנזקים אחרים. טיפול זה לא כרוך בכאב, ואין צורך להסתייע בחומרי הרדמה או בחומר מאלחש. אחוז הצלחה בטיפול הורדת שיער באינפרא אדום הוא גבוה מאוד ועומד על כ-80% אך באזור הפנים אחוזי ההצלחה הם נמוכים מעט יותר.
יהודית מורי, קוסמטיקאית רפואית בשיטת ד"ר דב קליין, מסירה שיער בשיטת האינפרא אדום-תוצאות מטיפול ראשון, מעסה רפואית מוסמכת ורפלקסולוגית. מומחית לטיפול בכאב, מ"מור קליניק" קליניקה לקוסמטיקה רפואית, הסרת שיער באינפרא אדום, רפואה אלטרנטיבית ושיזוף בהתזה בראשל"צ. במרכז מיגוון טיפולי יופי וגוף לנשים באוירה הוליסטית. www.morclinic.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה