קו מנחה להורים לחדרי ילדים, עיצוב חדר ילדים, תכנון חדר ילדים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קו מנחה להורים לחדרי ילדים, עיצוב חדר ילדים, תכנון חדר ילדים 

מאת   11/02/2009 |  נצפה 2297 פעמים
קו מנחה להורים לחדרי ילדים, עיצוב חדר ילדים, תכנון חדר ילדים

כאשר בוחרים ריהוט לחדר ילדים, עיצוב והכנה של חדר הילדים, אנחנו צריכים לחשוב על כל כך הרבה דברים בעת ובעונה אחת.
אנחנו צריכים לקחת בחשבון את בטיחות של הילדים בחדר הילדים ואת בסביבת החברים של הקטנים שצריכה מאוד להדאיג אותנו כהורים. צריך לחשוב קדימה על חדר הילדים בשביל הילדים, אפילו לפני שהחלטנו על הקניה של רהיטים חדשים לילדינו אנו צריכים לקחת גם בחשבון את אנרגיות של הילדים שהיא לפעמים הרסנית. לכן כל חלק של הריהוט חייב לעבור את המבחן האם זה חזק מספיק והאם היא מתאימה לילדים.
חשוב לזכור שחדר ילדים הוא לא רק מקום לנוח בו, אלה הוא גם מקום לבילוי ומשחקים ולימוד. אנחנו חייבים להבין את כל הפקטורים שיש בחדר ילדים. לדוגמא : קירות- ילדים באופן טבעי מציירים טושים ועטים על קירות. הורים רבים מעדיפים טפטים על הקירות בטענה שהם חסכוניים יותר ונותנים תחושה של סביבה נוחה יותר.
זה הוכח מדעית שילדים מתפתחים יותר טוב כאשר הקירות בחדר הילדים שלהם הוא בצבעי פסטל. זה אפילו משפיע על בריאות הילד - הם חולים פחות כאשר,הם פחות מתוחים ויותר פעילים עם שעורי הבית. כאשר צבעים בהירים וצורות גדולות הם ההפך לגמרי. גורמים עייפות והפרעות, מאחר שחדרי ילדים הוא מקומו הפרטי של הקטנטנים ששם הם נחים מכל הריגושים של אותו יום. הצבעים שעל הקירות בחדרי הילדים אסור שיהיו יותר מידי בוהקים ובהירים.
כאשר בוחרים ריהוט לחדר ילדים, הורים בדרך כלל מתחלקים ביניהם לשתי קבוצות, הקבוצה הראשונה מכריזה על עצמאות שהיא מעל הכול. והם מוכנים להחליף ריהוט של חדר הילדים כל שנתיים שלוש.את השולחן, המדפים, המיטה, המעמדים למיניהם וכו`. הקבוצה ההורים השניה מעדיפים את הריהוט לחדר הילדים לתקופה ארוכה, הכול : הרהיטים, הארון צריכים להחזיק כמה שנים טובות, קבוצה זו תמיד יש לה תירוץ בכך שהכול יקר לכן הריהוט לחדר הילדים צריך להיות לפחות ל-20 שנה.

בכול מקרה זה תלוי באדם עצמו והעדפותיו, בעולם המקצועי ההמלצות הן ללכת על האמצע, מיטה וכיסא - זהו שני הדברים העיקריים שאותם נצטרך להחליף במהלך גדילתו של הילד. כאשר הילד קטן הוא צריך מיטה קטנה ונעימה, כאשר הילד גודל הילד יעדיף מיטה יותר גדולה עם המון מדפים שיוכל להשים את הצעצועים ואת האביזרים הקטנים שלו. המתבגרים צריכים מיטה טובה שתתאים לו. רלוונטי אל ה"בוגר/ת" סטטוס החדש שלהם בביה"ס.

הספריה היא חלק חיוני בחדר הילדים והיא צריכה להיות שימושית. כאשר הילד קטן הספריה תשמש כמקום אכסון לבגדים. כאשר הוא יגדל הספריה תהייה מקום אכסון לצעצועים ואח"כ ספרים ללימוד.לעולם לא יהי מספיק ספרים ככול זה יהיה מועיל.
מיקי בן-פורת
רהיטי גבעת ברנר
http://www.gbr.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה