ריבית משכנתא - מדריך השוואת משכנתאות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ריבית משכנתא - מדריך השוואת משכנתאות 

מאת   04/02/2009 |  נצפה 10210 פעמים
השוואת משכנתא הינה תהליך פשוט ומומלץ ביותר היות וכל נושא לקיחת המשכנתא מהווה צעד גדול מאוד וחשוב בחיי כל אדם. כדאי לבצע השוואת משכנתא יסודית במספר מקומות באינטרנט ואף לגשת ולקבל הצעות מהבנקים ישירות תחת תאום פגישות. זאת היות ולא מדובר בהוצאה שולית, אלה בהתחייבות כספית משמעותית וארוכת טווח אשר לה לא מעט השלכות ישירות וברורות על האופן בו אנו מתנהלים פיננסית וכן רווחתנו.

כאשר מגיע השלב ומחליטים סוף סוף על לקיחת משכנתא בין הפרמטרים הבסיסיים ביותר נרצה לבחון פרמטרים כדוגמת גובה הריבית , פריסת התשלומים, איכות השירות, האם נדרשים ערבים וכמה (לא בהכרח כיום) ועוד..

כדאי לבצע השוואת משכנתא כאמור בכל הבנקים שרק ניתן וזאת על מנת שתוכלו לאתר את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם. ישנם לא מעט כיום אתרים באינטרנט באדיבות חברות לייעוץ בתחום המשכנתאות אשר יכולים לעזור לכם בשלב הראשוני של הצעה לא מחייבת. הדבר אומר שאתם משאירים פרטים, והבנקים חוזרים אליכם בהצעות - מי קודם ומי אחרי. במידה ואתם ממהרים, מניסיון - כדאי לבחון מספר בנקים גם בטיול רגלי. ככדאי לחפש באינטרנט מכרזי משכנתא כאלו דרכם תוכלו לחסוך לא מעט בתשלומי המשכנתא שלכם היות וגם אם מדובר בהבדלים שנראים זניחים- בראייה של שנים רבות - מדובר בלא מעט.


ריבית המשכנתא היא ריבית אשר אנו נדרשים לשלם בנוסף לקרן בכל הלוואת המשכנתא. לכל אחד ואחת מאיתנו יש ודאי מסלול (או אולי אף כמה) אשר יתאים לו יותר מכל סוגי הריביות השונות בהם ניתנים הלוואות משפיעים לא מעט על שיקול הדעת בעת בחירה במסלול הרצוי. על מנת לבחון מהו המסלול הטוב ביותר עבורכם יהיה עליכם להתעניין מעט וללמוד על התחום, האמת - זה לא יהיה קשה היות תהיו ממש בעיניינים. עליכם להבין מה הם סוגי הריביות שניתן לקחת ומה המשמעות בלקיחת הלוואה צמודת ריבית כזו או אחרת וכן נושא ההצמדה למדד המחירים לצרכן או מדד אחר. ישנם חברות העוסקות כאמור בנושאי ייעוץ למשכנתא - אלו ממוענות ממש עבור כל אלו החשים אובדים בים המידע . חברות הייעוץ יכולות לעזור גם ולעשות לכם סדר בראש בכל נושא ריבית משכנתא.

סוגי ריבית משכנתא

משכנתא בריבית קבועה- ריבית אשר אשר לוקחים בעיקר לטווח קצר יותר. ככל שהטווח גדול יותר כך תחושו בהשפעות ההצמדה למדד המחירים לצרכן ואז יתכן שמשכנתא בריבית פריים או משתנה עדיפה לכם.

משכנתא בריבית משתנה או משכנתא צמודה למדד - הינה הלוואה לתקופה משתנה - עד 30 שנה. ריבית משכנתא זו נקבעת ומושפעת בהתאם להחלטות נגיד בנק ישראל.

משכנתא בריבית דולרית או בצמוד לשער יציג - הצמדה לדולר ולמרות זאת המשכנתא עצמה מוחזרת בשקלים . ריבית המשכנתא כפופה או צמודה לשער דולרי היציג.

משכנתא בריבית פריים ללא הצמדת מדד - הפריים הוא ריבית הבנקים והיא נגזרת של ריבית בנק ישראל הנקבעת מעת לעת לפי שיקולים שונים. במסלול זה היתרון הוא שניתן לפרוע בכל עת שתרצו וללא קנסות כלשהם.

שילוב מסלולי ריבית למשכנתא

זהו מסלול די גמיש היות ומדובר בלקיחת מספר הלוואות שונות. המטרה של המסלול המשולב הוא לאזן סיכונים של משכנתא אחת דרך המשכנתא הנוספת. כך נבלמים סיכוני ריביות משכנתא והצמדה למדד יחיד.
איתן יריב.
כותב באתר מדריך משכנתאות בשם מחשבון משכנתא.comועונה על שאלות הגולשים במסגרת פורום משכנתא. במדריך הסבר על השוואת משכנתאות וכן על ריבית משכנתא
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה