מה ההבדל בין עסק טוטאלי לבין עסק סטבילי ומי עדיף ביניהם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה ההבדל בין עסק טוטאלי לבין עסק סטבילי ומי עדיף ביניהם? 

מאת   01/02/2009 |  נצפה 3268 פעמים


מה ההבדל בין עסק טוטאלי לבין עסק סטבילי ומי עדיף ביניהם? / מאת יואב ברנזוןעסק טוטאלי

עסק טוטאלי הוא עסק בעל שאיפות גדולות מדי ומהירות מדי. בעסק טוטאלי ישנה ריצה מטורפת אחר שיעורי רווח ושיעורי צמיחה ענקיים.

בעלי עסקים טוטאליים הם אנשים לא יציבים נפשית אשר מנסים להתעשר מהר מדי, מונעים על ידי מחלת תאוות הבצע, אינם עוצרים כדי להתבסס ולהתייצב, לוקחים סיכונים מיותרים, דורשים מעצמם יותר מדי ובסופו של דבר מובילים את העסק שלהם במסלול בלתי נמנע של התרסקות כואבת ביותר.


קיצוניות תמיד מובילה לנפילה כלכלית
עסק טוטאלי הוא בדרך כלל עסק שצומח בשיעורים חדים מדי. עסק טוטאלי מקים במהירות עוד סניפים, מגייס במהירות ובחיפזון כמות גדולה של עובדים.

הוא גדל מהר מדי, כמו במחלת הסרטן שבה התאים מתפצלים במהירות אדירה ולא טבעית, וכך בדיוק הוא גם נופל - במהירות מפתיעה וכואבת. נקודת החולשה המרכזית של עסק טוטאלי הוא שהוא עסק דינאמי מדי, משתנה מדי, מהיר מדי ולא יציב מספיק כדי לעמוד בתנאים כלכליים קשים של מימון, מיתון או שינוי בביקושים.עסק סטאבילי


עסק סטאבילי הוא עסק בריא. בעסק סטאבילי אין מהירות או דחיפות, אין היסטריה ואין כפייתיות - אלא יש תהליך מבוקר ורגוע של צמיחה בריאה וטבעית של עסק.

בעלי עסקים סטביליים הם אנשים יציבים נפשית שאינם מחפשים "לעשות את המכה" אלא בונים בתהליך ארוך שנים את הצלחת העסק שלהם. אלה אנשים המונעים על ידי סבלנות, אהבה לתחום ולמקצוע, ראייה ארוכת שנים וחיפש אחר סיפוק ולא רק אחרי רווח אישי כלכלי.
עסק יציב וגמיש מוביל ליציבות כלכלית לאורך שנים ארוכות

עסק סטאבילי הוא עסק יציב וגמיש. הוא אינו מציב לעצמו יעדים מטורפים אלא יעדים ברורים וצנועים. הוא עסק שאינו גודל בחופזה ובמהירות אלא עסק שגדל בקצב איטי, זהיר, חכם ומבוקר.

זהו עסק שמסוגל להיות גמיש מאוד ולכן הוא שורד בקלות גם תנאים כלכליים קשים של מימון, מיתון או שינוי בביקושים ואין לו שום בעיה להתאים את עצמו למהפכים עסקיים המתחוללים סביבו.וטיפ לסיום: עסק טוטאלי תמיד מגיע לחורבן - כי הוא גדל מהר מדי ומגיע גבוה מדי ומוקדם מדי. לעומתו, עסק סטבילי הוא עסק שתמיד משגשג ותמיד שומר על יציבות כלכלית ורווחיות עסקית גם בתקופות טובות וגם בתקופות קשות.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה