כולסטרול ברפואה הסינית תרופות, אומגה 3 ושאר תוספי מזון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כולסטרול ברפואה הסינית תרופות, אומגה 3 ושאר תוספי מזון 

מאת   31/01/2009 |  נצפה 3218 פעמים
מהו כולסטרול?

מדובר בתרכובת אורגנית של סטרול וליפיד (שומן), והוא מיוצר על ידי הגוף שלנו. האם הוא מיותר? ממש לא...

גוף האדם הינו יצירת פאר, ולכל דבר שקיים בו, יש משמעות חיונית גדולה. אז אם הגוף שלנו מייצר אותו כנראה שיש סיבות לכך, ואילו הן הסיבות העיקריות:

יצירת הורמונים סטרואידים.
דרגת הנזילות של התא מתבצעת על ידי וויסות רמות הכולסטרול בממבראנה.
חיוני לצמיחת ממבראנת המילין.
חשיבות ביצירת מיצי המרה.
חשיבות ביצירת ויטמיני A,D,E,K .
הבנו שהכולסטרול חשוב לגוף שלנו, והכוונה לכול סוגיו כולל הכולסטרול הרע. כמובן, שהכול עניין של מינון. לא טוב רמות גבוהות מדי ולא טוב רמות נמוכות מדי, ולעתים האחרון אף יותר מסוכן.

אז על מה כול המהומה? הגוף מייצר כולסטרול, ואנו גם צורכים אותו דרך המזון, וכאשר מדובר במינונים גבוהים של כולסטרול במחזור הדם, ישנו סיכון בהיצרות כלי הדם. איך זה קורה? תהליך טבעי של הסתיידות כלי הדם לאורך השנים, הידבקות של כולסטרול לכלי הדם וזיהוי של מערכת החיסון את התהליך הזה כנגע זר ובכך מתעצם התהליך.

מחקרים מראים שיש שייכות גנטית לחולי הזה, ואני טוען,שמדובר רק בנטייה. מי שיש לו נטייה תורשתית וישמור הן על תזונה ופעילות גופנית לפני הגעתו למצב של חולי. סבירות גבוהה שלא יווצר כולסטרול גבוה. נטייה נוספת ישנה גם אצל אנשים שמנים מאוד, אצל אנשים מעשנים כבד, אצל אנשים שצורכים המון סוכר ואצל אנשים שאוכלים ג?אנק פוד, מזון מתועש ומעט ירקות ומזון מבושל. אורח החיים בארץ והלחץ גם הם משפיעים על כך, לכן עלינו להישמר עוד יותר.

הרפואה המודרנית ממליצה על שימוש בסטטינים בעיקר, ועוד נגזרות כימיות שגורמות לכבד לייצר פחות כולסטרול. בטווח הקצר, תרופות אלה נחשבות למצילות חיים, אך בטווח הארוך, יש השפעות לוואי הפוכות. הגוף מתחיל לייצר הומוציסטאין בעודף, שלאורך זמן פוגע בלב. בנוסף, רופאים ממליצים כמעט לכל אדם מגיל 50 לצרוך אספירין כמדלל דם.

הרפואה הטבעית ממליצה על תזונה מופחתת שומן מהחי, ואם כבר בשר אז הודו. יותר דגים ובעיקר ירקות מבושלים. תוספי מזון כמו שום, ניאצין (B3), ופוליקוסנול (חומר שמופק ממקור טבעי, בעל מבנה כימי שדומה לסטטינים, לכן עושה פעילות דומה לתרופות וללא תופעות לוואי עתידיות).

איך מתקשר אומגה 3 לכל הנושא הזה?

1. אומגה 3, לא מוריד כולסטרול. יש לו היכולת לאזן בין הכולסטרול הטוב לכולסטרול הרע שזה דבר חשוב מאוד לכל רפואה קיימת. היום לא מסתכלים רק על כולסטרול כללי בגוף אלא על יחס בין הטוב לרע.

2. אומגה 3 איננו מדלל דם, הוא כמו שמן למנוע, מאפשר זרימה חלקה של דם. לכן ניתן לקחת אותו עם כל סוגי מדללי הדם מלבד ?קומדין?, פה חייבים אישור ופיקוח רפואי. בגלל שתרופה זו פוגעת בבסיס המנגנון של קרישת הדם ויש לה סיכון גבוה לדימומים, ובמקרה זה לאומגה 3 תיתכן השפעה לא רצויה.

3. כלי דם הוא צינור שעם הזמן מסתייד, מתחספס ונהיה צר יותר. התרופות לדילול דם מאפשרות את זרימת הדם גם בצינור מעט סתום. אומגה 3 עובד בדרך אחרת, הוא מאפשר זרימה חלקה בגלל היותו שמן והוא מונע את המשך ההידבקויות. עם זאת הוא לא מפרק קרישים או חלקים אחרים מכלי הדם ואיננו מחזיר מצב לקדמותו.

4. לכל אדם חשוב לקחת אומגה 3 ומגיל מינוס 9 חודשים. זה חשוב כרפואה מונעת למחלות כלי דם ולב, זה חשוב להתפתחות המוח והעברת מסרים בתוך המוח וזה חשוב כי הגוף לא יודע לייצר אומגה 3 אלא רק מבחוץ, והתזונה שלנו איננה רוויה באומגה 3.

איך מתייחסת הרפואה הסינית לכולסטרול?

הרפואה הסינית מבדילה בין טיפוסים שונים, כאשר העיקרי הוא חום ולחות/ ליחה ודיסהרמוניה בין אלמנט העץ (כבד, כיס מרה) לאלמנט האדמה (קיבה, טחול/ לבלב ועיכול המזון). הטיפול יהיה שילוב של תזונה נכונה, פעילות גופנית ופורמולת צמחי מרפא סיניים מסלקי לחות, מפוגגי ליחה ותומכים בכבד ובטחול. כמובן, ששילוב עם דיקור ייתן מענה רחב יותר .
דרור פירר - רפואה סינית
מטפל מוסמך ברפואה סינית משנת 2001
בעל קליניקה פרטית לרפואה סינית בכפר יונה. למגוון רב של טיפולים המשלבים בין ידע, מקצועיות ורצון לעזור.
הטיפולים כוללים אינטראקציה בין דיקור סיני, צמחי מרפא, טווינה, תזונה סינית, תוספי מזון וחשיבה לריפוי עצמי.

0544-606696
dror.gic@gmail.com
http://www.chinesemedica.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה