NLP - המצפן וקסמו: מה אנו רוצים שיוביל אותנו בחיים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

NLP - המצפן וקסמו: מה אנו רוצים שיוביל אותנו בחיים? 

מאת   28/01/2009 |  נצפה 2521 פעמים

 יש אנשים ביננו הנוטים לשייך קושי (לדוגמא: קושי במציאת זוגיות) לתקופת ההתבגרות שלהם כשהיו להם פצעי בגרות ו"התביישו" כשחשבו שהם לא מספיק "שווים" לגשת לנערה, לתפוס מקום פעיל ולהשפיע בתוך חיי החברה. בושה זאת מלווה אותם עד עכשיו, הם נמנעו מלנסות אז התבצרו בקושי, שרק הלך והתעצם והתחושה הקשה (הבושה) אולי אף החמירה.

מצב זה התאפיין בתסכול והחמצה ובאמירה אישית של "אילו לא היו לי פצעים/אילו הייתי יותר "שווה" כמו ההוא שחושב את עצמו, שמתחיל עם כלן אז הייתי מעיז ועושה, ומעורב, ויוזם וכו'"  לימים, כשהבחור מתבגר ובעיית עור הפנים חלפה מזמן, והוא התפתח ולמד והתמודד בהצלחה והתנסה בכל זאת, נשארה התחושה של הפספוס וההחמצה, שפגעה אז בערך שלו, בביטחון שלו בעצמו כמתבגר ובמקומו בחברה. הבושה הזאת, אותה תחושה קשה נשארה ועומדת עד עצם היום הזה. כעת, בבגרותו בעשור השני והשלישי הוא ממשיך להתבייש הוא ממשיך להימנע מקשר חברתי.

דפוס זה מחובר ברוב המקרים לגיל צעיר בהרבה כשהיה הנער מקסימום בגובה השולחן. עד גיל 7 כשעוד אין לו זהות מעוצבת משל עצמו ו"מעתיק" מהסביבה הקרובה. כיצד משחררים דפוס כזה ומנתקים אותו מהמעגל המזין אותו?  כאן מקומו של תהליך הטפול ב- NLP משולב בדימיון המודרך. בסדרה של פגישות אישיות (12 במספר) ניתן להגיע ולמצוא את שורש הדפוס/הבעיה לטפל בו לתת לו מענה לרפא ולסגור את אותו מעגל ולהפכו לדפוס הרצוי.

תהליך כזה מאפשר צמיחה ועדכון כל שרשרת האירועים שהתרחשו במהלך השנים עד היום. כאן מושג ריפוי המורכב מ"פרימה וגילוי החוטים" (שזה הקושי) וקידוד מחדש או שתילה של מצב/אירוע/תמונה  במקום שנדרש אז למונחה (שינוי היסטוריה). כוחו המופלא של הדימיון הינו בלתי מוגבל, יכולת הבימוי וההמצאה היא אינסופית ולכן כשאנו "מרפדים" את עברנו בדיוק במה שהיה נחוץ לנו ברגע נתון או עוד לפניו, תמונה/אירוע/מצב  זה משפיעים באופן חיובי על כל רצף האירועים בהמשך ועורכים את העדכון האישי עד חיינו העכשוויים ועמוק לעבר עתידנו.  

אירוע זה כבר מוטמע "בתוכנה" שלנו ופועל ונשלף על פי הצורך. להזכירכם, שהמוח האנושי חווה אירוע שיצרנו בדיוק כפי שחווה אירוע שהתרחש באמת. המוח מתרגם מצב דמיוני או מציאותי בדרך זהה. כך אנו מגייסים לטובתנו את כוחו של הדימיון ו"שותלים" ארוע/תמונה חיובית בנקודה המשמעותית בעברנו,המשפיע על כל חיינו.  כוחו של התת - מודע עובד בשבילנו ועורך את העדכון של המשך הארועים בחיינו, כשהתת מודע עושה למידה הוא מעניק לנו מטובו בעת הצורך. התת מודע פועל בדרך טבעית מעצם קיומנו - זה טבעי בשבילנו להרגיש טוב, להיות מאושרים, לאהוב את חיינו ולהגשים את מטרותנו. התת מודע הוא בעד החיים ומזהה את הדרך כמו הנחל היודע דרכו אל הים.בחור כזה  מוביל את עצמו לעבר עתידו בידיעה שהשיג מה שלא היה לו קודם ופועל כעת על פי הדפוס החדש הרצוי, שהחליף את הישן ש...נמוג/יבש/קמל/נעלם.  

איריס טנא, מנחה, מטפלת ומרצה ב-N.L.P ודמיון מודרך. מתמחה בהנחיה וטיפול פרטני בדמיון מודרך N.L.P ושיטות של פסיכותרפיה גופנית. N.L.P Master Practitioner בוגרת מרכז "רטר" ומרכז רב תחומי - N.L.P PLUS משלבת טיפול גופנפש - אינטגרטיבי. תלמידתו של אסף רולף בן שחר מאנגליה (Integrative Mindbody Therapy (IMT) כמו כן, כותבת ומנחה סדנאות ברחבי הארץ ומפרסמת בקביעות באתר "מאמרים" ובעתונים אחרים. נייד: 0504986580 iristene@gmail.com מושב בית חנן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה