מעז יצא מתוק
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מעז יצא מתוק 

מאת   25/01/2009 |  נצפה 1456 פעמים
יעקב אבינו ובני ביתו שבעים נפש במספר יורדים למצריים, וזאת לאחר שיוסף שלח מסר ליעקב אביו שהוא חי וקיים. יוסף חולל מהפכה אדירה במצריים, בכך שפתר לפרעה את החלומות וגלה לו שלאחר שבע שנות שובע יפקדו את מצריים שבע שנות רעב ולכן הוא מציע לפרעה להקים מחסנים גדולים ולאגור בתוכם כמויות עצומות של מזון שיספיקו לשבע שנות הרעב לכל המדינה, ופרעה קבל את ההצעה וכך היה. לאחר שנים רבות קם מלך חדש שלא הכיר בתועלת העצומה בפועלו הכביר של יוסף. מגיע אליו היועץ הבטחוני ואומר לו תדע לך אדוני המלך, העם היהודי שנמצא במצריים אינו מקיים את ההוראות שלך והוא מורד בך, ויותר מכך לפי חוות דעת של האוסטרולוג בתקופה הקרובה אמור להוולד מושיען של ישראל והוא יוציא את כל היהודים מכאן. פרעה שומע את הדברים ומוציא חוק חדש במדינה שכל בן זכר יהודי שיוולד מעתה, יושלך ליאור. בצער רב מקבלים היהודים את הגזרה הרעה הזאת.
עמרם ויוכבד משבט לוי שומעים את החוק ופוחדים מה יהיה עם משה שזה עתה נולד? מה הם יעשו? והם מחליטים שאין ברירה, ומשליכים אותו ליאור בתוך תבת עצי גומא ומחכים לראות מה ילד יום וכיצד יתגלגלו הדברים.
באותו יום יורדת ליאור להתרחץ בת פרעה ולפתע נדמה לה שהיא שומעת בכי של תנוק, לבה מתמלא רחמים והיא מושיטה את ידה ופותחת את התבה ורואה שאכן תנוק בוכה היא לוקחת אותו למינקת ומשם לא פחות ולא יותר, לבית אביה ארמון המלוכה.
עברו שנים והתנוק גודל ואנשי הארמון מגלים בו ילד כשרוני במיוחד מעל ומעבר.
קורא יקר ! התדע מי הוא היה אותו ילד? זה היה משה רבנו מושיען של ישראל שה' שלח אותולהוציא את העם מעבדות מצרים ולהכניסן לארץ ישראל, ואם לא היה את הגזרה של פרעה שהיה נדמה לכל מי מאתנו שזה יביא את מיעוט הילודה בעם היהודי, לא היה משה רבנו מגיע לבית פרעה. וכל מה שהוא עשה אחר כך למען בני ישראל בתוך בית פרעה לא היה מתרחש.
הנה לנו דוגמא אחת מתוך רבות שבה אנחנו רואים כיצד דברים שנראים לנו שהם לא לטובתנו אבל בסופו של דבר הם אלו שעזרו לנו.
כתובת האימל לתגובות: dudi613@gmail.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה