תיקון מכונות תפירה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תיקון מכונות תפירה 

מאת   25/01/2009 |  נצפה 9953 פעמים

תיקון מכונות תפירה

נתקלתם בבעיה עם מכונת התפירה שלכם ?כאשר תופרים על מכונת תפירה, יש מספר דברים שרצוי ומומלץ לבדוק על בסיס קבוע, בדיקה חוזרת על הדברים המוזכרים כאן יכולה לחסוך לכם כסף וזמן וכמובן, לעזור לכם לשמור בצורה הטובה ביותר על מכונת התפירה שקניתם.לפניכם מספר טיפים לפני שאתם מחליטים לקחת את מכונת התפירה לטכנאי.

שימון מכונות תפירה

קודם כל חשוב לדעת כי שימון מכונות התפירה לא פותר בעיות בתפירה. הסימנים העיקריים לכך שהמכונה דורשת שימון הם צליל לא נקי של המכונה, חריקות וכדומה. באם והוחלט לשמן את המכונה יש לטפטף מספר טיפות באזור הגרייפר (בית הסליל). אין צורך בכמות גדולה של שמן, לעיתים זה הרבה יותר גרוע למכונת התפירה אם יש יותר מדי שמן מאשר פחות.חשוב להשתמש בשמן מיוחד למכונות תפירה, כל שימוש בשמן אחר עלול להזיק למכונת התפירה.

חוטים למכונות תפירה

לחוט התפירה שבחרתם להשתמש יש השפעה רבה על איכות התפר שיתקבל במכונת התפירה. רצוי להשתמש בחוטים באיכות גבוהה על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר.במידה ובמהלך התפירה על מכונת התפירה, החוט נקרע לעיתים קרובות כנראה שזוהי הבעיה, החליפו לסליל חוט אחר ולרוב, הבעיה תיפתר בכך.

מחטים למכונות תפירה

אם מכונת התפירה מתחילה לדלג או שהחוט נקרע או בכל בעיית תפירה אחרת, הדבר הראשון המומלץ הוא להשחיל מחדש את המכונה ולהחליף את המחט (וודאו שהמחט מתאימה לדגם מכונת התפירה שלכם), שימו לב שבדומה לחוטי התפירה גם במחטים יש מחטים איכותיות ומחטים באיכות ירודה. קנייה של מחטים באיכות ירודה תפגע לרוב באיכות התפירה ועלולה לעיתים קרובות לעלות לכם ביוקר - הקפידו לקנות מחטים בחנויות למכונות תפירה,בחנויות אלו יתאימו לכם בצורה הטובה ביותר את המחט המתאימה למכונה שלכם ולסוג הבד איתו אתם מעוניינים לעבוד.לכל סוג בד יש את המחט המתאימה לו, מחט לתפירת ג'ינס לא טובה עבור תפירת לייקרה. מחט גדולה מדי או קטנה מדי עשויה לגרום לדילוג על תפר,לקרוע את החוט או לפצוע את הבד. מבחינת החלפת המחט - בדקו שהמחט החדשה הוכנסה עד הסוף ופונה לכיוון הנכון.

מתח החוט העליון במכונות תפירה

למתח החוט העליון יש השפעה על התפר דווקא מצידו התחתון של הבד.כאשר מופיעות לולאות והתפר נראה רפוי ייתכן כי הסיבה לכך היא מתח החוט העליון.ברוב מכונות התפירה החדשות יש מספרים (0-9) מספרים אלו משפיעים על מתח החוט העליון. בתפירה על רוב סוגי הבדים מתח החוט הוא בד"כ 4, וודאו כי כך גם במכונת התפירה שלכם.טיפ! נסו להשתמש בשני חוטי צבע שונים אחד לחוט העליון ושני לחוט התחתון.בדרך זו, ניתן לראות איזה חוט עושה את הבעיות.  

לייעוץ,הדרכה ובכל שאלה -  צרו קשר ונשמח לעזור! מרכז התפירה-זינגר

  
מרכז התפירה - זינגר, יבואני מכונות תפירה זינגר ואמפיסל וציוד תפירה מקצועי לבית ולתעשייה.
http://www.singer4u.co.il/
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה