בחנו את עצמכם - האם אתם סוליסטים, דומיננטים או רססיבים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בחנו את עצמכם - האם אתם סוליסטים, דומיננטים או רססיבים? 

מאת   18/01/2009 |  נצפה 3373 פעמים


בחנו את עצמכם - האם אתם סוליסטים, דומיננטים או רססיבים? / מאת יואב ברנזוןסוליסטים

סוליסט הוא פורץ דרך המסוגל לעבוד לבד לגמרי ללא שיתופי פעולה או הישענות באף גורם. הסוליסט מתאפיין בכך שהוא פועל מחוץ למסגרות ולא כחלק מהן והוא חושב מחוץ לקופסה ולא כחלק ממנה.

סוליסטים הם קבוצת מיעוט באוכלוסיה כי מרבית האנשים אינם מסוגלים להיות סוליסטים. הסוליסט הוא אדם יצירתי, אמיתי, חדשני, מקורי, שונה, ייחודי ואחר המביא ערכים ודרכים שונות וחדשניות לחלוטין מאלה המוכרות. דוגמה: פבלו פיקאסו (ממציא הקוביזם).


דומיננטים
דומיננטי הוא אדם התלוי במסגרות כדי להתבלט. הדומיננטי מתאפיין בכך שהוא פועל בתוך מסגרות כדי לפלס לעצמו מקום בולט של השפעה - אך ללא מסגרת נתונה ושיטה הוא אבוד, מבולבל, חסר כוחות, מבוהל וכבוי.

דומיננטים הם אנשים שמרנים המסוגלים לשמר ולפתח את הדרכים המקובלות והידועות כי הם חושבים בתוך הקופסה - אך הם אינם מסוגלים והם חוששים להמציא דרכים חדשות לגמרי. הם תמיד עובדים בקבוצות והם מיומנים בניהול קבוצה, בארגונה ובהובלתה. דוגמה: מנחם בגין.רססיבים


רססיבים הם אנשים התלויים באנשים אחרים כדי להגדיר את עצמם. הרססיבי הוא אדם המתאפיין בכך שהוא חי בצמידות לאדם דומיננטי או סוליסט המגדיר אותו, מנהל אותו ומעצב אותו.

רססיביים אינם מסוגלים לשגשג ללא אדם חזק ועוצמתי לידם והם אינם מסוגלים להוביל מהלכים או לפתח דברים מבלי שיש להם אישור, הכוונה וחסות של גורם חזק מלמעלה. הם שמרניים מאוד, נמנעים מיוזמות, הולכים בתלם ואינם סוטים ממנו כלל כי הם מבצעים מדיניות של אחרים ואינם מרשים לעצמם לחשוב בצורה עצמאית. דוגמה: קונדליסה רייס.
מה ההבדל?

הסוליסט הוא יישות אוטונומית ועצמאית אמיתית. הוא אינו זקוק לא למסגרת ולא לגורם חזק מעליו או לידו כדי לשגשג ולפרוח. סוליסטים הם אנשים חזקים, ממציאים, בודדים ויצירתיים המשנים את כיוון ההיסטוריה וחושבים מחוץ לקופסה.

הדומיננטי הוא יישות תלותית-עצמאית. הוא תלוי במסגרות, בשותפים ובקבוצה כדי לבטא את עצמו אך בבה בעת הוא גם עצמאי בדעותיו ובפעולותיו. דומיננטיים הם אנשים קבוצתיים, שתלטנים, זוגיים ואגואיסטים המנהלים את ההיסטוריה וחושבים מתוך לקופסה. הרססיבי הוא יישות תלותית וחלשה לחלוטין התלויה באנשים חזקים ובמסגרות חזקות מעליה. רססיביים הם אנשים שאין להם שום השפעה על החיים וההיסטוריה, הם רק חלק מהסטטיסטיקה, הם מצייתים לפקודות ואינם מגלים שום חשיבה עצמאית.וטיפ לסיום: סוליסט זקוק לחופש מוחלט ממסגרות. דומיננטי זקוק למסגרות "נושמות". רססיבי זקוק למסגרות הרמטיות.


יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה