איך נצמח ונתפתח בזכות: כוחו של הדפוס - ומהות הייעוד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך נצמח ונתפתח בזכות: כוחו של הדפוס - ומהות הייעוד 

מאת   18/01/2009 |  נצפה 1856 פעמים
איך נצמח ונתפתח בזכות: כוחו של הדפוס - ומהות הייעוד


הדפוס
כוחו של הדפוס הוא בהפיכתו לישות עצמאית המשפיעה באופן משמעותי על התנהלות של תקשורת רגשית, נפשית, רוחנית בגוף שהוא גר בו, (בגוף של כל אחד ואחת) ובקשר הבין אישי, עם הסביבה, בכל רבדיו השפעתו באה לידי ביטוי הקשר המקצועי,המשפחתי,החברתי,הזוגי ובראש וראשונה בתחום האישי.
אנו מזכירים את הדפוס בגוף שלישי אך למעשה,הוא פרי יצירה שלנו, חכם כמונו, בן גילנו, מניפולטיבי ומתוחכם. הדפוס נוצר מתוך צורך הישרדותי בריא כמנגנון הגנה, כאמצעי התפתחותי יצירתי.
אך חשוב לדעת שבמהלך תהליך בחיינו ישנה נקודת זמן שבה אותו דפוס שהיווה עבורנו מנגנון חיובי התפתחותי, הישרדותי, יצירתי בגלל שינוי בצרכים, אותו דפוס ממש יכול להוות מעצור ומכשלה להמשך ההתנהלות האישית, האנדווידואלית אשר מובילה למימוש הגשמת הייעוד שלנו.

הגשמת הייעוד

המושג ייעוד הינו המשגה המכילה בתוכה סוד גדול, המופלא בסוד הוא שבכל יום אפשר לפגוש את התובנה לגבי מהו הייעוד שלנו, ממש כמו ה"אני" הגבוהה של כל אחד ואחת האוסף את ה"גופים" בתוכנו: הגוף האתרי, האסטרלי והפיסי ומקווה ליצור הרמוניה בתוכם מבלי שכל אחד מהם ינסה לתפוס שליטה ויוביל אותנו לדיסהרמוניה.
כך הייעוד אוסף ומכיל את כל היכולות שלנו : החשיבתיים, היצירתיים, היידע והניסיון לניתוב נכון והרמוני לקראת הגשמת הייעוד שלנו.

בייעוד עצמו ישנו ייעוד גלוי וייעוד סמוי, הגלוי מאיר את הפן המעשי והביצועי שלי בבחירות היום יומיות, מה לעשות ואיך לעשות. הייעוד הסמוי מתגלה לנו בחסדים אינטואיטיביים שלא תמיד אנחנו יכולים להבין את ההקשר ההגיוני שלהם עם חיינו.
אחד האמצעים לעשות חיבור בין הייעוד הגלוי לסמוי ולנסות לקבל תמונה ברורה יותר הוא: התעוררות תודעתית שמובילה להבנת הייעוד הגלוי והסמוי יחדיו, צעד, צעד מואר יותר ויותר.
כמו מושג הניגודים: יין ויאנג, יום ולילה, גבר ואישה, שחור ולבן...
אחד התהליכים הינו רכישת ידע, התנסות חוויתית המהווה ידיעה, פינוי זמן איכות להתבוננות והפנמה(מקום שקט עם מינימום גירויים) ואז חיבור בין הידע לידיעה המוליד פרי - הבנה אנדווידואלית המאפשרת תובנה חדשה שהיא בעצם מהלך בהתפתחות אישית בהווה. התהליך הינו מחזורי, כאשר השלב הבא הוא: רכישת ידע,ידיעה ותובנה חדשה נוספת של ההווה הבא.

במהלך תהליך ההתפתחות אנחנו בהתחדשות מתמדת, ללא הפוגה אלא אם דפוס כלשהו שלנו בולם את המחזוריות של הצמיחה ההתפתחותית. לדוגמא: דפוס הפחד - אוהב להיצמד לישן ולמוכר לא אוהב שינויים הוא קיים מתוך חווית אי הוודאות של העתיד לבוא.
להיפתר מדפוס זהו תהליך גמילה קשה אך בהחלט אפשרי, הוא נלחם בכדי להישאר ולהשפיע, זהו תהליך גמילה דומה בעוצמתו לגמילה מהתמכרות כלשהי כמו לעישון או סמים. בתודעה ערה כאשר אנחנו מזהים דפוס "תוקע" לא לוותר על שום דבר יקר אחר בשבילו, לא על זוגיות ולא על כל אפשרות להתחדשות וצמיחה להלחם בו חזק ובהתמדה, זה מצליח! כמו שפיתחנו אותו כך נפרק ונשנה אותו להווה החדש והמבטיח.

תודה,
רונית גבעתי ויגאל אדר
"סוכה במדבר" ספטמבר 2008
"מקום חלומי בגליל" מצפה מנות 0502796868 www.halomi.net
יגאל אדר M.A.בחינוך ומנהל, מנחה קבוצות, מורה ומטפל בשיאצו טווינה ויוגה,סדנאות לזוגיות, מגשר.
"מקום חלומי בגליל" מצפה מנות.
yigala62@walla.com
http://www.halomi.net
0502796868
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה