מהי מערכת ניהול תוכן או תוכנה לבניית אתרים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי מערכת ניהול תוכן או תוכנה לבניית אתרים 

מאת   13/01/2009 |  נצפה 2715 פעמים
מהי מערכת ניהול תוכן / תוכנה לבניית אתרים

מערכת ניהול תוכן / תוכנת בניית אתרים הינה מערכת המאפשרת ניהול של תוכן האתר לאחר סיום בנייתו על פי סוג האתר, אם זה אתר חדשות אז ניהול רשומות החדשות ואם זה אתר מאמרים אז ניהול המאמרים והקטגוריות שבו ואם זה חנות וירטואלית אז ניהול המוצרים וההזמנות וכן הלאה.

גם אם אתה מתכנת וגם אם לא כנראה שאתה צריך מערכת ניהול תוכן / תוכנה לבניית אתרים על מנת לבנות ולעדכן את האתר בזריזות רבה יותר, אם אתה לא מתכנת (או יודע תכנות) אז לא תוכל בכלל לעדכן את האתר בלי מערכת ניהול תוכן / תוכנה לבניית אתרים - וככל שהאתר צריך עדכונים / שינויים תכופים יותר כך הצורך במערכת ניהול תוכן / תוכנה לבניית אתרים הולכת וגדלה.

לרוב אין לבעלי עסקים לחוש לעניין שהיום כמעט כל חברה לבניית אתרים / מעצב אתרים כבר משלב בהצעת מחיר את המערכת ניהול תוכן (אגב אם האתר הוא סטטי ואין צורך בכלל לשנות אותו אז כדאי לנסות להוריד את המערכת ניהול תוכן / תוכנה לבניית אתרים על מנת להוריד עלויות) בפנים אלא אם כן הוא מתכנן להרוויח גם על שעות עבודה שתשלם לו על עדכון האתר בעתיד.

תוכנה לבניית אתרים / מערכת ניהול תוכן מעניקה לבעל האתר עצמאות כמעט מוחלטת ושליטה מלאה על אתרו, מכיוון שהוא כבר לא צריך יותר להתקשר למעצב שיוסיף לו תמונה לגלריה או למתכנת שיכניס את המאמר החדש שלו לאתר - הוא פשוט נכנס בצורה מאובטחת (שם משתמש וסיסמא) ומעדכן בעצמו את האתר.

בעל עסק שיש לו אתר אבל לא מערכת ניהול תוכן / תוכנה לבניית אתרים צריך לשקול ברצינות לדרוש מהחברה שבנתה את אתרו לספק לו אחת, במידה וזה כרוך בעלויות גבוהות כדאי מאוד לבחון אפשרויות אחרות לאיחסון אתרים והעברת האתר שלו לחברה שתספק לו מערכת ניהול תוכן / תוכנה לבניית אתרים טובה ובעלויות רציונאליות.

קשה מאוד לבחון מערכות ניהול תוכן ולהשוות ביניהם כי המבחן האמיתי לבדיקת מערכת ניהול תוכן / תוכנה לבניית אתרים היא רק לאחר שסיימנו לבנות את האתר ומתחילים לנהל אותו וזה טרחה רבה מדי לבעל עסק שפשוט רוצה אתר אינטרנט ולכן יש בלוגים שונים באינטרנט שבודקים וסוקרים את העולם של תוכנה לבניית אתרים / מערכת ניהול תוכן ואפשר לבדוק איתם איזו תוכנה / מערכת ניהול מתאימה לי, בלוג אחד שאפשר לבדוק זה בלוג תוכנות לבניית אתרים שסוקר את כל התוכנות והמערכות בארץ ומאפשר השוואה קלה.

מערכת ניהול תוכן אינה דווקא תוכנה לבניית אתרים אבל תוכנה לבניית אתרים היא כמעט תמיד מערכת ניהול תוכן, במידה ובונים את האתר לבד זה קל יותר לדעת איך נסתדר עם המערכת ניהול תוכן כי איתה אנחנו בונים את האתר אך כשבוחרים מישהו שיבנה לנו אתר אינטרנט אין אנחנו יודעים אם נסתדר עם המערכת ניהול תוכן שהוא יביא לנו לאחר מכן כי "נזכה" להתנסות בה רק לאחר שיסיים לבנות את האתר.

מערכות ניהול תוכן / תוכנות לבניית אתרים מומלצות:

בנוסף לזאת - לכל חברה כמעט יש מערכת ניהול תוכן משלה אך הבאתי כאן רק מערכות שניתן לבדוק לבד, בחינם וללא התחייבות והגבלה ויש מעצבים / מתכנתים / חברות שמתכנתות מערכת ניהול תוכן אישית בהתאם לאתר שנבנה.

http://www.tatar.co.il
תוכנה לבניית אתרים עם אפשרויות תוכנות לבניית אתרים מהטובות בעולם בנה אתר עכשיו בעזרת תוכנה בניית אתרים T אתר - קידום בגוגל חינם!
בלוג תוכנות לבניית אתרים - http://blog.tapuz.co.il/cms1
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה