על הקשר בין אכילה לתודעה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

על הקשר בין אכילה לתודעה 

מאת   11/01/2009 |  נצפה 1992 פעמים
ב"ה

מעט על הקשר בין אכילה לתודעה

ישנו סיפור מפורסם אודות נזיר שיושב במערה , אוכל עלים שהוא מוצא בסביבה והוגה בעניינים רוחניים . פתאום מגיע אליו מבקר בלתי צפוי , מדובב אותו לדבר , ושואל בתמימות אז מאיפה אתה משיג אוכל - הנזיר, המופתע מהשאלה שלא התכונן אליה, שולף תשובה ספונטנית : אינני משיג אוכל , האוכל בא אליי .

בחרתי בסיפור הזה, כי אנחנו עומדים לרענן ולאוורר רעיונות ישנים שיש לנו אודות אוכל . וכפי שאומרים בחוגי האימון האישי : "אם תמשיך לעשות מה שתמיד עשית, תקבל את התוצאות שתמיד קיבלת ."  אז על אותו משקל אני אוהבת להגיד :  "אם תמשיך לאכול כמו שתמיד אכלת – תשאר באותו מקום תודעתי בו תמיד היית" .

מה הקשר בין אכילה לתודעה ? 

הקשר הוא פשוט. זה משהו שכולנו יודעים.  אנחנו הננו מה שאנחנו אוכלים , ואיך שאנחנו מעכלים.  דפוס היחסים שלנו עם האוכל הוא אותו דפוס שיופיע במערכות יחסים אחרות.  איכות העיכול שלנו בחיי יום-יום דומה לאיכות בה אנו מעכלים רעיונות ורגשות .  למעשה היחסים שלנו עם האוכל הם היחסים שלנו עם העולם הסובב. 

מהי אכילה, אם נסתכל על כך באופן מופשט מעט ? 

אכילה היא שימוש מבוקר בעולם שמחוצה לנו על מנת להפוך אותו לחלק מאיתנו .  בהוויית חייו של תינוק , חווית ההנקה (או ההזנה הראשונית מבקבוק) היא צורת המפגש המשמעותית ביותר שלו עם העולם . הדפוסים שיווצרו בתקופה זו יופיעו בכל מערכות היחסים שייצור כאדם בוגר , ורק מתוך מודעות אמיתית יוכל להתאימם ולעצבם מחדש .

אם אתם רוצים להשפיע באופן מייטיב ועמוק על תודעתכם , הרשו לעצמכם להתבונן באופן פעיל במערכת היחסים שלכם עם האכילה והמזון .  לשם כך בדיוק נועד האימון התזונתי .

להשתמע במאמר הבא ,

ובינתיים אשמח לקבל מכם תגובות במייל / בטלפון  049575553  0522830571

                       אורית לבב , מאמנת תזונתית .

לסיום אחלוק עמכם את הרעיון הבא :

" כאשר תחוו שאכילה במהותה היא חסד , עתיד כל המרקם הפנימי שלכם להתבהר ולהשתנות ".  מתוך   " רעיונות מזינים לארוחת הצהרים "  ספר בהכנה  המבוסס על תובנות – חיי .

אורית לבב - מאמנת תזונתית - טל' 049575553
בית לבב - מסעדה לימודית, יופי טבעי, ערוץ הסרטונים שלנו
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה