על פי מה להתנהל בחיים - על פי הראש או הלב?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

על פי מה להתנהל בחיים - על פי הראש או הלב? 

מאת   03/01/2009 |  נצפה 6004 פעמים


על פי מה להתנהל בחיים - על פי הראש או הלב? / מאת יואב ברנזוןאנשים שמתנהלים לפי הלב

אנשים שמתנהלים על פי הלב ועל פי הרגשות שלהם הם אנשים שההתנהלות שלהם אינה מאוזנת, בלתי צפויה, מבולבלת וחסרת תוצאות. הם מבולבלים, מבולגנים, חיים ללא שום סדר או היגיון, חסרי משמעת או הרגלים חיוביים קבועים והם אינם יודעים כיצד להשיג את מה שהם רוצים.

הלב אינו מסוגל לנהל אותנו כי כושר הניהול שלו גרוע. הלב הוא משכן הרגשות, ורגשות הם דבר סבוך, מורכב, עמוק ורוחני שאינו מתאים לניהול חיים, לפתרון בעיות יומיומיות, להתנהלות שגרתית ולארגון של דברים.


אנשים שהולכים אחרי הראש
אנשים שהולכים אחרי הראש הם אנשים ציניים ופסימיים שהחיים שלהם ריקים מתוכן. אלה אנשים נטולי נשמה ורגש, הם מפוחדים מהחיים וסגורים בתוך עצמם, הם אינם מתנהגים לפי מה שהם באמת מאמינים כי הם צבועים, משקרים לעצמם, טכניים ומנותקים מהקיום האמיתי שלהם.

הראש אינו מסוגל לרגש אותנו, למלא אותנו ולהפיח בנו מוטיבציה, תקווה ואמונה. הראש הוא משכן התפקוד, ותפקוד קשור בסדר ובארגון, בניהול משימות ובחשיבה פונקציונאליות. הראש אינו מתאים לבניית ערכים, לאומץ, לאהבה, לחלומות, לחזון, להתעלות, לאצילות, לנתינה ולניצחון סוחף ומלא השראה.ללכת אחרי הלב


בכל מה שקשור לערכים, חזון, חלומות ותקווה - עליכם ללכת אחרי הלב שלכם ולא אחרי הראש המפוחד והסקפטי שלכם. בחרו את החיים שאתם אוהבים, בחרו מקצוע שאתם מתחברים אליו רגשית והתחברו לבני זוג ולחברים שאותם אתם אוהבים ואליהם אתם מרגישים ואל תניחו לראש להרוס בחירות רגשיות אלה.

הלב הוא בסיס הערכים שלכם. אל תוותרו לעולם על הערכים שלכם, העקרונות, החלומות, האמת שלכם והשאיפה והכמיהה הכמוסה של הנשמה שלכם.
להתנהל על פי הראש

אבל, בכל מה שקשור להשגת מטרות, למיצוי אישי, להתגברות על מכשולים ולהצלחה מעשית - עליכם להתנהל על פי הראש שלכם. תנו לראש להכתיב את דרכי הפעולה שלכם, השתמשו בראש כדי להפוך חזון רגשי לתוכנית פעולה מעשית.

הראש הוא החלק המעשי שלכם - בעניינים מעשיים אל תתנהלו על פי הרגש אלא על פי הראש. השתמשו בראש כדי לבנות תוכנית פעולה מסודרת, אסטרטגיה קרה ומדויקת, שיטת פעולה בדוקה ונכונה שלוקחת בחשבון את מגבלות המציאות ורואה בצורה מפוכחת את הצרכים והיכולות.וטיפ לסיום: הישארו נאמנים ללב שלכם, אבל התנהלו על פי הראש שלכם. את החלום תצרו על פי הלב אך את האופן הביצוע שלו השאירו בידי הראש. באמצעות הלב תגדירו את הצרכים של הנשמה שלכם, ואילו באמצעות הראש תשיגו בצורה מוחשית את אותם צרכים שחשובים לכם. הלב מוביל - הראש מנהל.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה