למה כואב לנו? ואיך לצאת מזה.
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

למה כואב לנו? ואיך לצאת מזה. 

מאת   02/01/2009 |  נצפה 2465 פעמים
חשיבות המודעות
היכולת שלנו לחוות אושר וצמיחה בחיים שלנו תלויה בראיית הסביבה כתומכת או מאיימת ... האם אנו מאמינים (בהכרה או בתת הכרה) שאנו במצב בטוח או מסוכן.
אם אנו רוצים באמת להחלים ולהבריא עלינו להילחם במחלה. עלינו להבריא מבפנים, להשתחרר מאותו מצב לוחץ, מאותה מגננה בה אנו נמצאים ולהגיע למקום בטוח וטבעי המעודד בריאות וצמיחה. ממש כמו שצריך להוסיף אור כדי לסלק את החושך, ניתן להבריא ממחלה רק על ידי הוספת בריאות. במהלך ה- 50 השנים האחרונות נמצאו רק שלושה תהליכים שהדגימו השפעה ישירה על התגובה ללחץ ואשר עזרו לאנשים לחוות צמיחה ואושר בחייהם והם: מדיטציה, פעילות גופנית קבועה וטיפולי כירופרקטיקה בשיטת אן. אס. הי. כבוד גדול הוא לנו, להיות שותפים שלך בתהליך ההחלמה והצמיחה שלך. 

ההשפעות האוניברסליות של לחץ
(ומה אנו יכולים לעשות בנידון)כל שינוי בחיים שלנו, מביא ללחץ בגופנו. זה לא משנה אם זה שינוי "טוב" (קידום בעבודה!) או שינוי "רע" (פיטורין!), שניהם מקור ללחץ.
אפילו שינוי שאנחנו רק חולמים עליו, מהווה מקור ללחץ (אנו קוראים לזה "דאגה"). כל שינוי בשגרה היומיומית או בבריאות שלך שווה לחץ. בואו נבחין במספר סוגים של לחץ בסגנון החיים התובעני שלנו. ייתכן ולא נחשוב על כולם כמלחיצים, אבל הם מהווים מקור ללחץ מצטבר.לחץ רגשי
ויכוחים, קונפליקטים ואי הסכמות הגורמים לשינויים בחיים האישיים שלך הם בהחלט סוג של לחץ. פגישה ראשונה, מעבר דירה, החלפת עבודה וכדומה מצטברים אף הם כלחץ בגופנו.לחץ גופני
התקררות, שבירת רגל, דלקת בעור או חוסר פעילות גופנית הינן דוגמאות ללחץ על הגוף שלך. מקור משמעותי ביותר ללחץ גופני בתרבות המודרנית הינו עבודת יתר. אם למשל, את עובדת 16 שעות ביום, את מקטינה את האפשרויות שלך לנוח. את בעצם שואבת את כל האנרגיה והחיוניות מהגוף שלך ומונעת מהגוף את היכולת לתקן ולרפא את עצמו. הגוף, ברמה המיקרוסקופית יעבור שינויים ובשלב מסוים את תרגישי עייפה מאוד וחסרת אנרגיה. בשלב זה, כוח הריפוי של הגוף לא יוכל להתמודד עם המתחים והלחצים ואת תתחילי להרגיש חולה. בהתחלה יופיעו רמזים ככאב זה או אחר ועם הזמן את תביני שאת חולה! הלחץ הגופני המצטבר פשוט מביא אותנו למצב של מחלה.לחץ כימי
דוגמאות של לחץ כימי בסביבתנו אינן חסרות. אלכוהול, עישון, זיהום אוויר, תרופות ותזונה לקויה הינם גורמים המאיימים ליצור שינוי בסביבה הפנימית של גופנו.

כיצד משפיע לחץ על הגוף והנפש שלך?
לחץ עלול לגרום לשינויים פיזיים בגוף. מחקרים הדגימו שלחץ מתמשך גורם נזק למערכת העיכול, הלב והריאות. לאחרונה נמצאו הוכחות מדעיות לתפקידו המרכזי של הלחץ בבעיות כלי דם, סרטן, בעיות נוירולוגיות והפרעות רגשיות (התקפי חרדה, הפרעות שינה ודכאון). כמו כן, במקרים של עייפות, כאבים ומחלות רבות נוספות הקשורות למערכת החיסון כדוגמת התקררויות, הרפס, דלקות פרקים ואיידס.לחץ משפיע על כולנו היום יותר מתמיד:
75-90 מהביקורים אצל רופא משפחה הינם בגין בעיות הקשורות ללחץ-
89% מהמבוגרים חווים "לחץ ברמות גבוהות".
למעלה מ- 50% מהאנשים שנשאלו התלוננו על "רמת לחץ גבוהה" לפחות פעם פעמיים בשבוע.
כ- 25% התלוננו על "רמת לחץ גבוהה" על בסיס יומיומי.
מרבית האנשים מדווחים כי הלחץ עליהם גבוה כיום יותר מבעבר (לפני 5 או 10 שנים).
*עליה ברמות לחץ מופיעה יותר ויותר גם אצל ילדים, נוער וזקנים.
ב- 1992 תיאר האו"ם את "המתח / הלחץ" כמחלה של המאה העשרים.
*במרפאה שלנו אנחנו מתמקדים בהסרת הפרעות עיצביות הנגרמות כתוצאה מלחצים המופעלים עלינו. הטיפול מביא את הגוף והנפש למצב רגיעה ומאפשר לכוחות הפנימיים של הגוף לרפא את עצמו.        

 

ד"ר רונן רפאל, כירופרקט
מומחה לתפקודי עמוד השדרה ומערכת העצבים

מרפאה: רחוב ברודצקי 43, רמת אביב
טלפון: 03-7440082

מנהל אתר: http://www.chiropract.co.il
דוא"ל: info@chiropract.co.il

עורך הפורטל הישראלי לכירופרקטיקה:
http://www.chiropract.org.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה