‏מהפכת הבוטוקס - לא רק לקמטים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

‏מהפכת הבוטוקס - לא רק לקמטים 

מאת   29/12/2008 |  נצפה 2499 פעמים
מאת ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, ובעלים של מרכז מקצועי וחדשני לניתוחים פלסטיים וטיפולים אתסטיים בתחום הרפואה הפרטית.

הבוטוקס ידוע לכולנו בתור חומר המשפר ומונע קמטי הבעה, אך כיום ניתן להשתמש בו גם לעיצוב הפנים ותיקון אסימטריה. מראה הפנים שלנו מושפע מאוד מעשרות שרירי מימיקה אשר באמצעותם הפנים שלנו משדרות מסרים תת הכרתיים אל העולם על תחושתנו, אופיינו והרגשתנו: עצבות, שמחה, ביטחון עצמי או חסרונו, עייפות, מרירות, כעס ודאגה. כל אלה ועוד ניתן לקרוא מהבעת הפנים בלבד. שרירי המימיקה עובדים בשיווי משקל אחד עם השני: שריר אחד מרים והשני מוריד, האחד מושך החוצה בעוד שהשני מושך פנימה. עם השנים, שיווי המשקל בין השרירים יכול להיות מופר. התוצאה הינה חוסר איזון בפנים ואסימטריה כגון בדוגמאות הבאות:

* גבות לא סימטריות, עין אחת קטנה והשנייה גדולה יותר, גורמים להעברת מסרים תת הכרתיים שליליים כגון: עייפות, כעס, חוסר ביטחון עצמי ועוד. בטיפול עם הבוטוקס ניתן לתקן אסימטריה ולהחזיר לפנים את ההרמוניות ושיווי המשקל שאבד ולתקן גבות לא סימטריות ע"י הורדת גבה גבוהה או הרמת גבה צנוחה.

* גבות קרובות זו לזו ונמוכות באזור גשר האף משדרות מראה כעוס ונוקשה. הרחקתן והרמתן בעזרת בוטוקס תשדר מראה שליו ומסביר פנים. לעומת זאת, גבות גבוהות סמוך לגשר האף ושמוטות בקצותיהן משדרות מראה עייף, חסר ביטחון עצמי והססני. הפיכתן לקשתיות ומורמות בקצה הופכות את הפנים לנשיות ובטוחות.

* חיוך שחושף חניכיים נחשב ללא נשי וגורם מבוכה וחוסר ביטחון עצמי, איזון מחדש של השרירים שמרימים את השפה העליונה, יתקן את הבעיה.

* הצערה (מלשון צעיר) של קו הלסת: קו לסת חד וברור מהווה סימן לגיל צעיר. חלק משרירי הפנים והצוואר מושכים מטה את הלחיים ומטשטשים את קו הלסת. הרפייה של אותם שרירים תחזיר לקו הלסת את המראה החד והצעיר שלו.

* זוויות פה המשוכות מטה משדרות מרירות וחוסר שביעות רצון, ניתן לאזן מחדש את השרירים שמורידים את זוויות הפה.

אז איך זה עובד? מדובר בחלבון מרוכז מאוד אשר מוזרק בכמויות מיקרוסקופיות מתחת לעור ומטפל באופן ייחודי בקמטי ההבעה. הבוטוקס מרפה את השריר וגורם לשינוי משמעותי בשווי משקל הפנים. סוד הצלחתו של הבוטוקס טמון בכך שזהו למעשה החומר היחיד אשר מטפל בסיבה שגורמת לקמטי ההבעה. לדוגמא: קמטי חיוך אשר מופיעים בצדי העיניים, מקורם בכווץ שרירי ההבעה. הבוטוקס מרפה שרירים אלו והקמטים אשר נגרמו בגלל כווץ השרירים נעלמים באורח פלא. טיפול קבוע יכול להאט ואף למנוע הופעה של קמטים חדשים!

"נשים בהן אני מטפל שנים רבות מציינות כי קצב הזדקנות הפנים שלהן איטי יותר משל חברותיהן שלא מטופלות בבוטוקס באופן קבוע," מסביר ד"ר נמרוד פרידמן.

הבוטוקס פתח בפנינו עולם חדש של אפשרויות לשיפור מראה הפנים. השינוי שמתקבל הוא הוא בעל משמעות גדולה בהרבה מזו של העלמת קמטים בלבד. דרך תיקון אסימטריה ועיצוב הפנים, נוכל לשפר את התקשורת הבין אישית שלנו.

ד"ר נמרוד פרידמן
מומחה לכירוגיה פלסטית ואסתטית
לקביעת פגישת ייעוץ: 03-5626464
http://www.drfriedman.co.il
רחוב האומנים 7, תל אביב
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה