מה קורה כאשר לבני זוג ישנם ערכים צולבים?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה קורה כאשר לבני זוג ישנם ערכים צולבים? 

מאת   27/12/2008 |  נצפה 3213 פעמים


מה קורה כאשר לבני זוג ישנם ערכים צולבים? / מאת יואב ברנזוןערכים צולבים

ערכים צולבים הוא ערכים שונים וקוטביים אחד לשני המובילים למצב בו שני בני זוג רואים את החיים ואת העולם בצורות שונות, מנוגדות, סותרות והפוכות לחלוטין אחד מהשני.

במרבית המקרים, הערכים האישיים הם למעשה המטען הנפשי שאנו מביאים מהבית ושדרכו עיצבנו לעצמנו את תפיסת המציאות שלנו. ערכים אישיים ניתנים לשינוי אולם מדובר בתהליך ממושך למדי במהלכו לומדים שפה חדשה, ערכים חדשים, תרבות שונה והסתכלות אחרת לגמרי על החיים.


קבוצת היופי - נאיביות, פתיחות, אופטימיות ורווחה
מצד אחד קיימת קבוצת ערכים שבסיסה הוא יופי. אנשים השייכים לקבוצה זו הם אנשים נאיבים, יצירתיים, פתוחים, ליברליים, אנשים אופטימיים שאוהבים אסטיטקה, רווחה, הנאה אנושית, כייף, נתינה, אווירה חיובית, פרגון ותרומה.

אנשים השייכים לקבוצה זו הם אנשים שעושים, אנשים שדוחפים קדימה, הם אינם מרחמים על עצמם, הם נועזים יותר, יש להם שמחת חיים, הם אוהבים אתגרים, הם מוכנים להעניק לאחרים, הם אוהבים לתת, חשוב להם ליצור עולם יפה יותר, הם עסוקים באסטטיקה, ביופי ובסדר והם יודעים ליהנות באמת מהחיים.קבוצת הדאגה - סבל, ציניות, פסימיות וקושי


מצד שני קיימת קבוצת ערכים שבסיסה הוא דאגה. אנשים השייכים לקבוצה זו הם אנשים ספקטיים, חשדניים, טכניים, סגורים, חסרי תעוזה, נטולי יצירתיות, שמרניים, פסימיים וחסרי אמון שעסוקים במילוי הצרכים הבסיסיים של עצמם והם חיים בחסכים גדולים בחייהם ולכן גם מתקשים באמת ליהנות מהחיים.

אנשים השייכים לקבוצה זו הם אנשים שמשתדלים לנצל אחרים, שמרחמים על עצמם, שאינם לוקחים סיכונים, אלה אנשים שלא שאין להם חדוות חיים אמיתית, אנשים שחושבים על עצמם ולא על אחרים, שעסוקים בהישרדות שלהם, בפחדים שלהם ובשימור האינטרסים שלהם.
הבדלים

אנשים ששייכים לקבוצת היופי הם אנשים ישרים יותר, כנים יותר, אופטימיים ויצירתיים יותר. לעומתם, אנשים ששייכים לקבוצת הדאגה הם אנשים תחמנים יותר, שקרנים יותר, פסימיים וטכניים יותר.

כאשר זוג חולק השקפת עולם וראיית מציאות דומה המבוססת על יופי - החיים המשותפים שלהם יהיו יפים וטובים. לעומת זאת, כאשר זוג חולק השקפת עולם המבוססת על דאגה - החיים שלהם יהיו קשים, מלאי סבל, שקר וכיעור.וטיפ לסיום: חלק חשוב בכל תהליך של הבראה זוגית מחייב אימוץ ערכים השייכים לקבוצת היופי.


יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה