כלכלה אחרת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כלכלה אחרת 

מאת   25/12/2008 |  נצפה 2238 פעמים
כלכלה אחרת
יגאל אדר M.A. בחינוך ומנהל , מורה ומטפל בשיאצו וטווינה, מנחה קבוצות.

בימים אלה של משבר כלכלי כלל עולמי אשר מביא ומציף את החרדה הקיומית ומעלה באופן טבעי פחדים,כל אדם מעלה את פחדיו ממרקם נפשו ותפיסת עולמו .

פחד הנו רגש חיובי כל זמן שהוא שומר על תכונתו העיקרית שהיא הישרדות, כל רמה אחרת של פחד מעבר להישרדות הופכת אותו לגורם מפריע באורח ואיכות החיים. הפחד בבסיסו יכול להוות מנוף לחשיבה ויצירתיות לשינוי תפיסת עולם הן ברמה הפיזית רגשית והן ברמה הרוחנית. ברמה הרגשית יש לזכור שעולם הרגש מתנהג ומתנהל כמו בתיאטרון, כל רגש מייצג שחקן אחר בתוכנו וכל שחקן (רגש) מושך לכיוונו ולעיתים מתעתע בנו ויכול להביא את רמת הפחד בימים אלה של כלכלה שנראית כמו ,כאילו משכו את השטיח תחת רגלנו ועולמנו חרב , למחשבות מרחיקות לכת.

ככל שנרשה לעצמנו את החופש להיות יצירתיים בחשיבה ולאפשר לאינטלקט להיות הבמאי של רגשותינו, יש מספר במאים, אחד בעל תפיסה של לאפשר לשחקנים אימפרוביזציה חופשית מתוך עולמם הפנימי, תפיסה נוספת במאי שמנחה במדויק את השחקנים איך להתנהל על הבמה על פי תפיסתו עולמו בלבד ותפיסה נוספת שמאפשרת גם אימפרוביזציה חופשית וגם הנחייה ע"פ תפיסת עולמו של הבמאי.

כל אלה מראים כי יש בתוכנו ובכוחנו ליצור שינוי מתמיד בתפיסת המציאות שלנו. מציאות אחת אומרת שהמציאות הנה "נתון" שצריך ללמוד להכיר ולדעת אותו ולחיות סביב החוקיות שלו, מציאות נוספת אומרת שבכל רגע נתון בחיינו אנו יכולים ממקום של מודעות לשנות את תמונת המציאות.כדי לאפשר שינוי במציאות יש צורך עמוק בסינרגיה בין הרובד הרגשי לרובד החשיבה האינטלקטואלית והרוחנית.

בבסיס חיינו קיימת החוויה הקבועה של אי ודאות שבמהותה מעלה את רגש הפחד מעשיית שינויים בחיינו, לכן כל שינוי כלכלי מכניס אי ודאות, לאי הודאות הבסיסית, זו תקופה בה חשוב לתת לחשיבה ולעולם הדמיון להיכנס לפעילות של התבוננות מודעת של מספר מציאויות לפתרון המציאות הכלכלית העכשוויות מתוך ראייה מפוכחת אך ממקום של חשיבה חיובית, ולא מתעתוע הרגשות אשר בולם אותנו לפעול מתוך הכישורים והיכולות אשר קיימים בתוכנו.הדרך הטובה ביותר להתגבר על פחדים הנה עשייה, פחד הוא כמו "מסך" ברגע שחולפים אותו הפחד מפסיק לעצור אותנו מעשייה. חשוב לזכור שה"רוח" חזקה מה"חומר" ע"פ האמרה "סוף מעשה במחשבה תחילה", התבוננו ברצונות שלכם לעתיד והתחילו בעשייה.
יגאל אדר M.A.בחינוך ומנהל, מנחה קבוצות, מורה ומטפל בשיאצו טווינה ויוגה,סדנאות לזוגיות, מגשר.
yigala62@walla.com מנהל אקדמי ב"מרכז אלטרנטיבי" במרכז תקוותנו,רח' אחד העם,נהרייה.
CO.IL.יגאלאדר.www
0502796868
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה