עובדות שלא ידעתם על ניתוחים פלסטיים - אמת או שקר
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

עובדות שלא ידעתם על ניתוחים פלסטיים - אמת או שקר 

מאת   24/12/2008 |  נצפה 1802 פעמים
בכל ניתוח פלסטי נשארת צלקת  - אמת או שקר ?

ברוב הניתוחים הפלסטיים יש להסיר עודפי עור, למתוח או ליצור פתח דרכו שואבים רקמה או מוסיפים שתל. בכל המקרים צריך לבצע חתך בעור ולכן תמיד נשארת באזור החתך צלקת. המומחיות של המנתח הפלסטי היא לבצע את החתך הקטן ביותר ולמקם אותו באזור נסתר מהעין. אם כן התשובה היא אמת!

רוב הצלקות משתפרות מאוד לבד ללא שום טיפול – אמת או שקר ?

כאשר מבצעים חתך ברקמה הגוף מפעיל מנגנון מתוחכם שנועד לתקן את הקרע, לאחות את הרקמה ולתת לה את החוזק והגמישות שיאפשרו תפקוד תקין. במהלך תהליך הרפוי הטבעי של צלקות, יש שלבים בהם הצלקת אדומה ובולטת. אולם, מנגנון הריפוי הטבעי אחרי ניתוחים פלסטיים מתקן את הצלקת וגורם לה בהדרגה להפוך לבהירה ושטוחה. תהליך זה אורך בדרך כלל שנה עד שנה וחצי. אם כן התשובה היא אמת!

לרופא המשפחה שלי אסור מבחינה חוקית לבצע ניתוח להגדלה של החזה – אמת או שקר ?


בבית הספר לרפואה ובתקופת הסטז' לומדים כל הרופאים לבצע פעולות בסיסיות כמו לקיחת בדיקות דם והכנסת עירוי לוריד. חלק מהרופאים לא עובר הכשרה נוספת ומוגדר כבעל הכשרה כללית. אולם, החוק בישראל ובמקומות רבים אחרים בעולם, מתיר לכל רופא לבצע כל פעולה כירורגית כולל ניתוחים קוסמטיים ללא צורך בהכשרה מקצועית מוגדרת. מסיבה זו מבוצעים טיפולים אסתטיים וכירורגים לא מעטים על ידי רופאים שלא עברו הכשרה מקיפה ומסודרת בתחום והם אינם מומחים מטעם משרד הבריאות בתחום הכירורגיה הפלסטית. אם כן התשובה היא שקר! גם לרופא כללי מותר מבחינה חוקית לבצע ניתוח להגדלת חזה. לכן, אם רוצים טיפול מקצועי, כדאי תמיד לברר אם הרופא המטפל הוא בעל תעודת מומחיות בכירורגיה פלסטית מטעם משרד הבריאות.

הרופא שלי כתב על השלט בכניסה לחדרו שהוא מומחה לרפואה אסתטית. אמת או שקר ?


המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית ומשרד הבריאות הגדירו תקופת התמחות האורכת כשש שנים שבמהלכה עובר הרופא הכללי הכשרה מקיפה, מעשית, בתחום המומחיות שלו. בסיום תקופת ההתמחות עובר הרופא שתי בחינות הבודקות את בקיאותו ואת יכולתו לתפקד כרופא מומחה בתחום הכשרתו. רוב הניתוחים הפלסטיים נעשים על ידי רופאים מומחים בכירורגיה פלסטית. ניתוחי אף נעשים גם על ידי מומחים ברפואת אף אוזן וגרון. בישראל לא קיימת מומחיות ברפואה אסתטית. זו הונאה. אם כן התשובה היא שקר! הרופא שלך איננו דובר אמת. הוא נתן לעצמו תואר מטעם עצמו.

ב ה צ ל ח ה!
ד"ר מאיר כהן הוא מנתח פלסטי בכיר בארץ, העוסק בכירורגיה פלסטית. לד"ר מאיר כהן נסיון בתחום של ניתוחים פלסטיים וביניהם - שאיבת שומן, ניתוח אף, הגדלת חזה, הקטנת חזה ועוד.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה