מאפייני איכות של אבני חן
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מאפייני איכות של אבני חן 

מאת   18/12/2008 |  נצפה 3551 פעמים

איכות אבני חן ושילובן בתכשיטים אמורה להשתקף במחירן ובמחירו של התכשיט בהן הן משולבות. אבן חן מאותו סוג וגודל יכולה להמכר ב- 100$ אם היא באיכות ירודה וב- 10,000$ באיכות טובה.
רוב המומחים ימליצו לקנות אבנים קטנות באיכות טובה, מאשר אבני חן גדולות באיכות ירודה.

אז אילו גורמים משפיעים על איכותן ומחירן של אבני חן?
ישנם חמישה מדדים עיקריים לבחינת איכותן ומחירן של אבני החן ושילובן בתכשיטים:

1. אורך חייהם בשוק התכשיטים - אבני חן המוכרות לציבור הרחב לאורך שנים, כמו אבני אודם, אזמרגד, ספיר ואחרות הינן יקרות יותר מאבנים באיכות דומה אשר התגלו מאוחר יותר. ניתן למצוא אבני חן חדשות ומדהימות ביופיין במחירים זולים הרבה יותר מהאבנים הקלאסיות .
2. צבע – שחקו מרכזי במדידת איכותן של אבני חן. באופן כללי, אבני חן עם צבעים בהירים מדי או עם מספר גוונים נחשבות בד"כ כפחות איכותיות. לעומת זאת, יש אנשים הנוטים לחשוב שככל שצבע האבן כהה יותר כך היא שווה יותר. קביעה זו אינה נכונה. לעיתים צבע כהה מדי גורע משווי האבן , כמו במקרים של אבן ספיר עם צבע נוטה לשחור במקום הכחול העמוק. כשבוחנים אבני חן, חשוב להסתכל עליהן בסוגים שונים של אור. אבנים באיכות טובה יהיו כאלה בעלות צבע עשיר, ברק וזוהר.
3. שקיפות – המדד השני בחשיבותו. אבני חן בעלות שקיפות גבוה, ללא פגמים הנראים לעין, נחשבות ליקרות ואיכותיות יותר.
4. אופן חיתוך אבני החן -  אופן חיתוך האבן משפיע על צבעה, שקיפותה ועל הברק שלה ופרמטרים אלה משפיעים על איכות ומחיר התכשיט. אבני חן הנחתכות באופן מקצועי, יראו טוב יותר ויחזירו אור בכמות שווה של פני שטח הפנים של האבן: באבן צרה ועמוקה יהיו חלקים שיראו כהים יותר ולעומת זאת, בחיתוך שטוח ורחב יהיו חלקים מסויימים חסרי ברק.  חשוב שהחיתוך יהיה מקצועי ועם מחשבה כך שאיך שנסובב את האבן היא תהיה יפה ובוהקת.
5. גודל האבן – משקל הקארט משפיע ישירות על איכות האבן ומחירה. אבני חן גדולות הינן נדירות יותר בטבע ולכן מחירן פר קארט הינו גבוה יותר מאבן זהה בסוגה בגודל קטן יותר.

באופן כללי, איכותן ותמחורן של אבני חן ותכשיטים המשלבים אותן, תלויים בעיקר במראה העין ובהגיון בריא. אל תפחדו לבחור את האבנים הנראות טוב בעינכם בהתבסס על הפרמטרים שציינו.  סביר להניח כי תכשיטים ואבני חן שימצאו חן בעינכם , יהיו אלה היפים יותר ובעלי ערך גבוה יותר.

בברכה,
מערכת In4jewels

פורטל תכשיטים, עיצוב תכשיטים וצורפות
מעצבי תכשיטים, צורפים
טבעות נישואין

מגוון תכשיטים, מעצבים וגלריות לפי סוגי תכשיטים: טבעות, שרשראות, צמידים, עגילים, תכשיטי כסף, תכשיטי זהב, תכשיטי יהלומים, תכשיטי חרוזים, תכשיטים לגבר ועוד...
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה