5 טיפים לשיפור ניהול נזילות הארגון בזמן המשבר הכלכלי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

5 טיפים לשיפור ניהול נזילות הארגון בזמן המשבר הכלכלי 

מאת   18/12/2008 |  נצפה 2624 פעמים
המשבר הכלכלי בארה"ב ובשווקי העולם משאיר את נושא ניהול נזילות הארגון, בראש סדר העדיפויות. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם משבר היא להיות מודעים לסיכונים, שלהם חשוף הארגון.
קיימת תפיסה מוטעית שלסניפי החברה השונים, יש "כסף משלהם". מכיוון שההנהלה אחראית לכל שקל בארגון, לגזברות החברה יש תפקיד מפתח בשליטה ובקרה על כל הוצאות הארגון ובכללם הפעילות הפיננסית בסניפי החברה.
באתר המוביל למנהלי כספים וגזברים באירופה GTnews פורסמו 5 טיפים לשיפור יעילות ניהול נזילות הארגון:
1. נטילת אחריות מלאה של ההנהלה
האחריות הכוללת לניהול נזילות הארגון, מוטלת על הנהלת הארגון הבכירה.גזברות הארגון, צריכה לעורר מודעות בנושא סיכונים פיננסיים שלהם חשוף הארגון.
2. תקשורת פנים ארגונית יעילה
תקשורת פנים ארגונית יעילה בין הנהלת הקבוצה, הגזברות והסניפים השונים, קריטית בזמני משבר. כל סניף אחראי להעברת תחזיות מדויקות. גזברות הקבוצה אחראית למעקב כולל ברמת הקבוצה כולה. כמו כן, עליה לחלוק את המידע עם סניפי החברה.
3. יצירת תהליך ניהול נזילות מבוסס בארגון
חיסרון נפוץ בקרב חברות הינו היעדר תהליך ארגוני מובנה ומבוסס של ניהול נזילות הארגון, מסיבות שונות: תהליכי עבודה ידניים, מחסור במערכות מידע ייעודיות תומכות וכיו"ב. כאשר התחזיות אינן מתעדכנות בפרקי זמן קצרים ובאופן שוטף, מהימנותן פוחתת.
4. פתרונות תוכנה ייעודיים התומכים בניהול נזילות הארגון
הדרך היעילה ביותר להימנע מעבודה אדמיניסטרטיבית ידנית היא הטמעת מערכת מידע ייעודית לניהול בנקאות וגזברות ארגונית, המאחדת מידע ממערכות הליבה השונות בארגון (ERP, הנה"ח, תקציב) ומאפשרת לנהל את תזרים המזומנים השוטף, לבקר את הפעילות הפיננסית ולתכנן על סמך תחזיות אמיתיות המבוססות על נתונים המתקבלים בזמן אמת.
5. שיפור ניתוח הנתונים
תהליך ניהול הנזילות טוב בעבור החברה כולה, לא רק בעת משבר. מיקוד בשיפור התהליכים הפנימיים והעסקיים שתוארו לעיל, יבטיח שליטה ובקרה מלאים על הוצאות והכנסות הארגון ויאפשר ניתוח נתונים מדויק לקבלת החלטות עסקיות בזמן אמת.

שרון גונן-מנהלת שיווק, סילבר.נט
פתרונות מובילים לבנקאות וגזברות ארגונית http://www.silvernet.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה