טיפול אפוס וכאבי ברכיים - שאלות ותשובות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפול אפוס וכאבי ברכיים - שאלות ותשובות  

מאת   13/12/2008 |  נצפה 4920 פעמים

טיפול אפוס (גם: אפוסתרפיה) הוא טיפול רפואי לבעיות ברכיים, גב, קרסול וירך, המפחית כאב ומשפר תפקוד ומבוסס על הליכה של כחצי שעה ביום במערכת הליכה ייחודית של אפוס.

מערכת ההליכה של אפוס מבוססת על יחידות ביו מכאניות, המוצמדות תחת שני אזורי הדריכה בכל רגל. הליכה במערכת ההליכה של אפוס מטפלת באופן הבא:

הפחתת עומס מהאזור הכאוב- על ידי התאמה אישית של מיקום היחידות הביו מכאניות באופן המפחית כאב.

שיקום השליטה העצבית שרירית האחראית על תיאום עבודת השרירים במפרקים ובגב באופן המשפר תפקוד. ריכזנו מספר שאלות בהקשר לטיפול אפוס, ניתן מידע נוסף הן על טיפול אפוס והן על כאבי ברכיים במדריך המקיף לכאבי ברכיים.

האם טיפול אפוס "מאפשר לגוף ללכת כמו שצריך" ובכך מפחית את כאבי הברכיים -

טיפול אפוס מתבצע תוך כדי הליכה יום יומית ובמהלך פעילויות שגרה בבית, בחוץ או במשרד, בזמן הנח לכל אחד, במטרה לאפשר חזרה לתפקוד מלא ועצמאי. המטופלים הולכים עם מערכת ההליכה כשעה ביום בסביבתם הטבעית, ופעולת ההליכה מחוללת אלפי אימונים חיוביים במנח ביו מכאני מופחת כאב.

הטיפול בטוח, אינו פולשני ואינו תרופתי ומשלב הפחתת כאב, שיקום תפקוד המפרק ושיפור הליכה. 

האם טיפול אפוס מתאים לכאבי גב?

כן. 

הליכה במערכת ההליכה של אפוס, מפחיתה עומס מהגב ומאתגרת את פעילות השרירים המייצבים. הליכה במערכת ההליכה של אפוס במהלך התפקוד היום יומי מביאה ללמידה אוטומטית של הפעלת שרירים נכונה בגב ובאגן, ומאפשרת אלפי אימונים חוזרים ונשנים במנח הרצוי, מה שמסייע להפחתת כאבי גב.

האם טיפול אפוס מתאים בשיקום לאחר שברים ?

כן.

בכל פגיעה אורטופדית, החל מקרע ברצועות, דרך שברים או נקעים חוזרים וכלה בשחיקת סחוסים נפגעת המערכת העצבית שרירית האחראית על תיאום עבודת השרירים במפרק. מחקרים מוכיחים כי אפשר לאמן אותה, ושאימון שכזה יכול להחזיר את המפרק לתפקוד תקין ומתואם ללא כאב, למרות הפגיעה הקיימת בו. אך מה שחשוב באימון שכזה, הוא שיתבצע תוך כדי הליכה או פעילויות שבשגרה, בצורה אוטומטית ולא מודעת, שתפעיל את המפרקים לכל אורך טווח הפעולה שלהם. כל זאת בסביבתו הטבעית של המטופל ובזמן הנח לו.

האם טיפול אפוס עשוי לעזור לטיפול בדורבן?

כן.

ניתן להפחית עומס מהאזור הפגוע במפרק באופן שיפחית כאב - על ידי שינוי נקודות הדריכה במערכת ההליכה. אם נציץ בסוליית נעלינו, נראה את סימני השחיקה תמיד באותו מקום. מה שאומר כי נקודות הדריכה שלנו יחסית קבועות. אצל אנשים עם כאבי ברכיים ובעיות כמו דורבן נקודות אלה מצביעות על העומס הקבוע, לאורך שנים, המופעל על אזורים ממוקדים במפרקים. הסטה של נקודות דריכה אלה, המתאפשרת באמצעות מערכת ההליכה של אפוס בלבד, מסיטה את העומסים מהמפרק ובכך מקלה על הכאבים בברכיים.

כל מקרה חייב להבדק לגופו ע"י הצוות המקצועי של אפוס.

אלה רק חלק קטן מהשאלות והתשובות אשר ניתן למצוא באתר המדריך המקיף לכאבי ברכיים.

המדריך המקיף לכאבי ברכיים מכיל מידע מקיף אודות טיפול אפוס, כאבי ברכיים הגורמים ושיטות הטיפול הקיימות. http://knee-pain.directinfo.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה