מסלולי טיולים בהודו
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מסלולי טיולים בהודו 

מאת   12/12/2008 |  נצפה 4732 פעמים
מסלולי הטיולים של הודו מציעים מגוון טרקים, טיפוס הרים, קמפינג והרפתקאות המתאימות למי שמחפש נופש מאתגר ברכס הרי ההימלאיה. טיול אתגרי הוא לא רק גילוי של מקומות טבע מדהימים, אלא גם גילוי עצמי. המטייל מגלה את חוזקו האמיתי. האם הוא יכול לעבור קילומטרים רבים של הליכה? הטיול המרתק גורם לאדם להרגיש חי וחלק מהטבע המדהים של הודו. הרי ההימלאיה מושכים אליהם מטיילים מכל הסוגים - מטיילים מנוסים וחדשים, זוגות ואוהבי טבע. הנה מספר מסלולי טיולים אטרקטיביים:

- עמק מקרהא. בעמק זה אפשר למצוא מגוון סוגים של נופים וקרקעות, מישורים ירוקים מהם אפשר לצפות על פסגות מושלגות ועוד. באיזור יש כפרים רבים המוקפים בשדות תפוחי אדמה, וניתן לפגוש בהם את האנשים המקומיים בעלי החיים הפשוטים. טיול אל עמק זה לוקח 16 יום.

- קינר קליש. מסלול זה קצר יותר ואורך כ7 ימים. הר קינר קליש היה סגור למבקרים עד לפני כמה שנים, ולכן האיזור שופע בטבע שלא ניזוק על ידי בני האדם. במקום נמצאת גם פסגת הר ז'ונקרדן הגבוהה - בסביבות 6473 מטרים. למרות שהטיול לא ארוך מאוד, האיזור הגבוה כ"כ מעל פני הים מציע חוויה מאתגרת למטייל.

- המקונד ועמק הפרחים. כאן נמצא נהר לוקפל, באיזור גבוה של 4329 מטרים מעל פני הים. כדי להגיע לכאן יש לקחת שביל תלול מגהנגהריה, מה שלוקח בדרך כלל 4 עד 6 שעות הליכה. המקום חשוב למאמינים בדתות הסיקהא וההינדואיזם, ויש מקדשים של כמה דתות הממוקמים על גדת הנהר. העמק מוקף ב7 פסגות מושלגות וקרחונים גדולים בהם משתקפים המים הצלולים של הנהר. הקרחונים מספקים לנהר את המים הקרים ומביאים לצמיחה של סוגי פרחים שונים בעמק.

- מסלול סינגלילה. במסלול זה אפשר לראות נופים עוצרי נשימה של הרי ההימלאיה. במקום נדיר זה אפשר לצפות ב8 פסגות הימלאיה גבוהות במיוחד המגיעות למעל 8000 מטרים גובה. אחד מההרים הוא כמובן האוורסט, ההר הגבוה בעולם. במקום נמצאים שבילים ומסלולים מהמאה ה19, הגובלים בנפאל. חלק מהנופים באיזור כוללים גם יערות, ג'ונגלים, ומספר מנזרים עתיקים.

- למיורו. מסלול למיורו מרצלנג מתחיל בירידה לצד נהר האינדוס אל מנזר הלמיורו העתיק. לאחר מכן עוברים המטיילים דרך כפרים וישובים בעמק ריפצ'ר בעל הנופים היפים. בחלק מהמסלול אפשר לראות את פסגות הרי קרקורום וזנסקר. בשלב מתקדם במסלול יחצו התיירים מהטיילים את נהר זנסקר, ויכנסו לאיזור מדהים של עמקי מקרהא ונימלינג.

- נהר רופקונד. נהר רופקונד נמצא בגובה בלתי רגיל של 5029 מטרים מעל פני הים. נהר זה רדוד וגדותיו מכוסים בשלג כמעט כל השנה. כאשר השלג נמס, האדמה נהיית רכה וחפירות ארכיאולוגיות מעלות ממצאים מסתוריים מלפני מאות שנים. זהו מסלול מסתורי ויפהפה בין רכסי ההרים ועובר דרך מעברים וגשרים שונים.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה