מהי חשבונית מס ?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי חשבונית מס ? 

מאת   11/12/2008 |  נצפה 4138 פעמים
חשבונית מס דומה לחשבונית עסקה רגילה עם הבדל אחד מהותי והוא עניין המע"מ. בחשבונית עסקה, נרשם סך העסקה הכולל, בחשבונית מס, ירשום העוסק המורשה אשר מנפק אותה, את סך העסקה תוך פירוט של מרכיב המע"מ. זאת בכדי שהלקוח יוכל לקזז סך מע"מ זה ולקבלו כהחזר מהוצאותיו העסקיות.
המע"מ בחשבונית אותה מנפק העסק נקרא מע"מ עסקאות, אותו ניתן לקזז כנגד סכומי המע"מ בחשבוניות אותן העסק מקבל - מע"מ תשומות.

כללי הנפקת חשבונית זו הם מוקדפים ומורכבים יותר מכללי חשבונית עסקה או קבלה. חשבונית מס יש לנפק מתוך מערכת מחשב ייעודית או לחילופין בשימוש בפנקסים ממוספרים, מודפסים מראש. חובה על העסק לרשום על גבי החשבונית את המילים "חשבונית מס" וכן "עוסק מורשה", מספר העוסק, את שם העסק וכתובתו, המילה "מקור" על עותק המקור של החשבונית, מספר החשבונית (מספר עוקב), תאריך הוצאת החשבונית.
מעבר לכך, יש לציין בחשבונית את שם הלקוח וכתובתו, פירוט ותיאור העסקה, מספר תעודת משלוח (במידה ויש), מחיר העסקה לא כולל מס, גובה המס על העסקה, מחיר העסקה כולל מס וחותמת / חתימה של בית העסק.
ללא כל התנאים / פרטים הנ"ל, מדובר בחשבונית מס שאינה כדין.

עוסק מורשה מחוייב לנפק חשבונית ללקוח בטווח שבין 7-14 ימים מיום חיוב המס על העסקה.

במידה ונפלה טעות בחשבונית או שהעסקה בוטלה עוד לפני שהמקור של החשבונית יצא מבית העסק, רשאי העסק לבטל החשבונית ברישומיו (יש לשמור בכל מקרה את כל עותקי החשבונית). במידה וחשבונית המקור נמצאת כבר בדרכה ללקוח, על בעל העסק להוציא חשבונית המתקנת את הטעות. במקרה בו סך החשבונית שיש בידי הלקוח גבוה מסך העסקה, ייאלץ העסק להוציא עבור הלקוח חשבונית זיכוי.

כקונה / מקבל שירות, עלייך לדרוש חשבונית מס על כל עסקה שהתשלום עבורה הוא גבוה מסך של 264 ש"ח.
כיום, בכדי להוציא חשבונית ללקוח, אין צורך לעבור את כל ההליכים הבירוקרטיים והכלכליים הכרוכים בזה. כל שעליכם לעשות הוא להרשם לשירות "חשבונית לשכיר" באתר, וממחר תוכלו לנפק חשבוניות ללקוחותיכם.

מאת: מומחה קידום אתרים
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה