האישה הלחצנית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

האישה הלחצנית 

מאת   11/12/2008 |  נצפה 3417 פעמים


האישה הלחצנית - המקור

אישה לחצנית היא אישה שבתוך תוכה ישנו מקור גדול ועמוק של כאב פנימי הנובע מילדות קשה, מיחסים בעיתייםעם הורים, ממשפחה דיכאונית או שסועה, מסבל של הורים איתו היא הזדהתה כילדה או מטראומה אישית שהיא חוותה במהלך שנותיה הראשונות.

אישה לחצנית מסתובבת כשבתוכה מקור של כאב שאותו היא לא פתרה ואליו היא התרגלה עד כדי כך שהיא הפכה אותו להרגל קבוע בחייה. כתוצאה מכך כל פעולותיה והתנהגותה מתאפיינים בהתנהלות לחוצה, בתגובות חדות ובקיצוניות חסרת גבולות.


מכאב לצער - מצער לספק - מספק ללחץ - מלחץ לכאב
כאב פנימי לא מטופל ולא פתור מוביל לצער, הצער הבסיסי הזה מוביל לספק - ספק בעצמה, ספק בבני אדם וספק במצבים בהם עליה לתת אמון באחרים, בחיים ובתהליכי החיים.

הספק הרב שמוביל את חייה יוצר מצב של לחצים כרוניים ומתמשכים כמעט מכל דבר שקורה לה בחים, משינויים, מהפתעות, מכישלונות, מעיכובים או מהבדלים בין התוכניות שלה לבין מה שקורה בפועל בחיים. היא מתנהגת בצורה לחוצה, היא מלחיצה מאוד את עצמה, היא תובענתית וביקורתית כלפי עצמה והיא כמובן מלחיצה גם את כל סביבתה ויוצרת סביבה גלים של לחץ, ספק, צער וכאב אצל אנשים אחרים לידה.

הספק מוביל חזרה לכאבכשאדם מטיל ספק בעצמו ואינו סומך כמובן על אחרים - הוא מנציח את מצב הכאב, הסבל והלחץ והופך אותם לשגרת חייו.


אדם מאמין ורגוע שסומך על אחרים הוא אדם בריא הנמצא במצב צבירה מאוזן וחיובי. הוא אינו פצוע ולכן הוא גם אינו פוצע אחרים. לעומת זאת, אדם כואב, דואב ופצוע מבפנים משדר סביבו הרס ולחץ - גם אם באופן תת-הכרתי. הוא יוצר אצל אנשים סביבו את אותם התחושות שקיימות בתוכו: הוא גורם להם להרגיש פגועים ממנו, לחוצים, כואבים וסובלים.

מעגל הרסני של כאבאישה לחצנית היא אישה שאף פעם אינה רגועה כי היא פצועה. היא מלחיצה את עצמה מאוד, היא תמיד ממהרת לבלוע את החיים ללא גבולות או מעצורים, וכתוצאה מכך היא גם מלחיצה את האהובים עליה.

אין לה סבלנות לדבר, היא חייבת להספיק הכל מהר, היא גורמת לבני זוגה להיכנס ללחץ מהחיים כמוהה, היא אינה יודעת לבטא את עצמה בצורה נינוחה וסבלנית, היצירתיות שלה מתבטאת בצורה אגרסיבית ותוקפנית, היא מסתכסכת עם המון אנשים בקלות, היא מגיעה לאי הבנות במהירות, יחסיה הזוגיים מבוססים על עליות ומורדות חריפים וכל חייה אינם יציבים ואינם שקטים או נינוחים.


עליות ומורדותאישה לחוצה חיה בעליות ומורדות חריפים. כשהיא מתלהבת - היא מתלהבת בטירוף ובצורה לוחצת ואיטננסיבית מאוד. לעומת זאת, כשהיא מדוכדכת היא הופכת היסטרית, עצבנית וחסרת מעצורים באותה המידה.

בכל מקרה, בטוב וברע, היא חסרת מעצורים, מגזימה, היסטרית וחסרת גבולות. היא יוצרת סביבה גלים לא נעימים ולא נינוחים כי עמוק בתוכה היא אינה בריאה, אינה רגועה, היא חסרת מנוח, היא פצועה והיא חבולה רגשית.וטיפ לסיום: אישה לחוצה חייבת לעבור תהליך של ריפוי פנימי שבו היא תלמד לשוב למצב צבירה בריא ומאוזן של רוגע, נינוחות ורווחה פנימית, עד כדי כך שבסופו של תהליך היא תהפוך להיות אישה רגועה ומאמינה.


יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה