אינטרנט סלולרי - מה בריא?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אינטרנט סלולרי - מה בריא? 

מאת   08/12/2008 |  נצפה 5729 פעמים
סלולרי בישראל. אין ברירה, עכשיו 2008, היום גם אני הצטרפתי למהפיכת האינטרנט הסלולרי. פשוט יש יותר מדי זמן שאני מחוץ למשרדי הביתי - וחיבורי רשת אלחוטית WIFI לא תמיד זמינים. אני חייב יכולת עבודה מול המחשב.

אינטרנט סלולרי במחשב או בטלפון?

חיפשתי אינטרנט סלולרי כמה שיותר בריא.

ובכן, בוודאי שבריא יותר לגלוש ממחשב נייד ולחבר אותו דרך אינטרנט סלולרי, מאשר גלישה ישירה דרך טלפון אינטרנט סלולרי (שאז זה שורף את האצבעות שלכם). פלפונים סלולרים זה ממש לא שווה. עדיף כבר לסחוב מחשב נייד מאשר להקליד ישירות על המקלדת הזערורית של פלאפונים סלולריים.

רשת סלולרית עדיפה

ובכן מתברר - מחיפוש באינטרנט - שרשת CDMA החדישה של פלאפון יש לה לא רק דיבור יותר נקי אלא גם פי 10 פחות קרינה מרשתות GSM של סלקום ואורנג'. אז למה פלאפון תפעיל מתחילת 2009 גם רשת GSM? למה GSM המיושנת ניצחה? בגלל שהיא תקן, בגלל שאפשר להשתמש בה בכל העולם בלי להחליף טלפון. בגלל שאפשר להעביר את ה-SIM מרשת לרשת. בקיצור - בגלל מחיר וכוחות השוק.

חיבור אינטרנט סלולרי - אפשרויות

יש מודמים סלולרים לכל אחת ממפעילי סלולר בישראל: פלאפון, סלקום, ואורנג. המחירים של מודמים סלולריים דור שלישי של סלקום זהים למחירים של פלאפון, ואני מניח שכך גם המחירים של אורנג'. אבל - מבחינת קרינה אין מה להשוות.
ובכן, בחרתי ב-netstick של פלאפון (הוא יותר מהיר מאשר מודם סלולרי - כי הוא עובד על רשת דור 3 בניגוד למודמים הישנים שהיו צריכים טלפון כדי להתחבר בקצב צב).

מודם סלולרי - אופן התקנה מומלץ

כדי להפחית את עוצמת הקרינה עוד יותר, אני מתכוון לחבר אותו לחיבור ה-USB במחשב הנייד שלי דרך כבל USB מאריך באורך מטר-שניים, וכך להרחיק אותו מהמחשב ומהגוף. גם את המחשב עצמו אצטרך להרחיק - ולהשתמש במקלדת סיליקון חיצונית, כדי לא להתחשמל מהמחשב הנייד.

פלאפון - אמת בפירסום

באתר netstick של פלאפון כתוב: "לקוחות עסקיים מקבלים הטבות ב-netstick - תשלום של 99 במקום 119 ש"ח לחודש" (יש לפקסס תעודת עוסק מורשה אישור ניכוי מס במקור).

האמנם? ובכן, הם שכחו את המע"מ. המדובר על 99.90 + מע"מ, שזה בערך 115, במקום 119.90. חסכון של ארבעה שקלים בלבד. אמת בפירסום אינה הצד החזק של חברות של פלאפון, סלקום ופרטנראורנג'. לא בנושאי קרינה, ולא בנושאי מחיר. בקיצור - שווה לבדוק את ההצעות באופן ביקורתי טוב טוב ולהפעיל קצת ביקורת ושכל ישר לפני שבוחרים חיבור אינטרנט סלולרי.
אשמח לקרוא את תגובתכם.

אמנון-מאיר לבב - מנהל אתר קרינה - הפורום הישראלי להגנה מקרינה, אלקטרומגנטית, זיהום חשמל. גמילה מפלאפונים. שימוש חכם בטלפון נייד.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה