הונאות באינטרנט- הימנעו מהן וחיסכו לעצמכם זמן וכסף
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הונאות באינטרנט- הימנעו מהן וחיסכו לעצמכם זמן וכסף 

מאת   06/12/2008 |  נצפה 3438 פעמים

הרבה אתרים מבטיחים לכל שתוכלו להרוויח דרכם כסף. רבים מאתרים אלו הם הונראה.

איך תדעו אם נתקלתם בהונאה או באתר אמין?

תמשיכו לקרוא ותגלו.

רשת האינטרנט היא קרקע פוריה להונאות רבות. במאמר זה אפרט בקצרה מספר סיבות לקלות שבה ניתן לבצע הונאות באינטרנט. אחרי כן, ארצה להציג מספר דרכים להימע מהונאות אינטרנטיות. נתחיל אם כן בהתחלה ונציג 2 סוגי הונאה נפוצים שנדון בהם במאמר.

1. באמצעות דואר ספאם- יש מספר פורמטים של הונאה באמצעות ספאם שחוזרים על עצמם. לרב הם יבקשו מכם להזין פרטים אשיים של שהם שבהם יכלו לעשות שימוש . דוגמא לפרטים שהם מנסים לדלות הם: פרטי חשבון בנק, כרטיס אשראי או חשבון בפיי-פל (Pay-Pal).

2. אתרי אינטרנט שמבטיחים לשלם לכם עבודה ביצוע פעילויות מסויימות, כמו להתקין סרגל כלים שירוצו עליו פרסומות.

 מה שהופך את ההונאה לכל כך קלה היא האנונימיות שרשת האינטרנט מספקת. אינכם יכולים לדעת מי רימה אתכם והיכולת לאתר את האדם או את האירגון שהונה אתכם מאוד מוגבלת. קל לאדם שרוצה להונות אתכם לחליף זהות, מאוד קל לפתוח אתר אינטרנט חדש או להשיג כתובת מייל חדשה ולהתחיל מחדש תהליך של הונאה.

דרכים להמנע מהונאות:

1. אל תמסרו פרטים. פיי-פל לא ישלחו אליכם מייל עם מקום להזין בו את פרטי ההתחברות שלכם, אם אתם רואים מייל מאתר שאתם מכירים שמבקש מכם להזין פרטים אישיים תחשדו מייד. תמיד תבדקו את הכתובת המופיעה בשורת הכתובת של בדפדפן שלכם ובמידה ומשהו נראה לכם לא בסדר תיכנסו לאתר באופן עצמאי, תזינו באופן אצמעי את כתובת האתר (של הבנק שלכם, פיי-פל וכו'), כך תוכלו לוודא שאתם מזינים את פרטיכם באתר המקורי ולא בחיקוי שמטרתו היא לדלות את סיסמת ההתחברות שלכם.

2. אמינותם של אתרי אינטרנט שמבטיחים לשלם לכם עבור צפייה בפרסומות או עבור כל פעולה אחרת גם היא, ניתנת לבדיקה. ביטחון מלא תוכלו להרגיש רק לאחר שבאמת תקבלו את כספיכם, אך בכל זאת חשוב לברר מעט מידע כדי לא לבזבז את זמנכם לשווא. הנה מספר דרכים:

2.1. כדי לוודא אמינות של אתרים כאלו אתם יכולים לחפש עליהם מידע בגוגל ולראות מה כותבים עליהם בפורומים השונים.

2.2. תכתבו אליהם מייל, אם הם לא עונים כנראה שמשהו שם לא כל כך כשר.

2.3. תבדקו כמה זמן הם פועלים, אם הם פועלים שנים ועונים למיילים שלכם,יש סיכוי גדול יותר שמדובר באתר רציני, שעוסק בעסקיו ביושרה.

כדי לחסוך זמן תוכלו להיכנס לאתר לעשות כסף באינטרנט ולגלות על אתרים שעברו את הבדיקות הנ"ל, או לפחות את חלקן. אתר אמין, שמסנן עבורכם את המידע יכול לקצר תהליכים של חיפוש. אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלי או לכל אתר אחר שמצאתם כאמין בעינכם ע"מ להשתמש במידע שמוצג בו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה