שיטת סדונה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שיטת סדונה 

מאת   03/12/2008 |  נצפה 3460 פעמים
שיטת סדונה היא טכניקה פשוטה, עוצמתית וקלה ללמידה שעוזרת לנו לגלות את היכולת הטבעית שלנו לשחרר, להתמסר. הטכניקה מראה איך באופן טבעי ניתן לשחרר נטיות שגורמות לנו להתרחק מהחופש במקום לאמץ אותו מכל הלב. בכל פעם שמתרגלים את השיטה מחלישים את הכוח של ה"אגו" או במילים אחרות את המחשבות והרגשות שנוצרות מתיכנות בתת מודע שלנו. כמו כן השיטה מאפשרת לגלות את כוחה של הנוכחות, שהיא מי שהאנחנו.
השיטה מבוססת על 4 דרכים בסיסיות של שחרור מחשבות, רגשות, ותגובות:
- להחליט פשוט לשחרר, לשמוט את מה שמרגישים.
- לקבל בברכה את מה שנמצא.
- לצלול לתוך גרעין החוויה.
- ולקבל (על מנת לשחרר) את שני הצדדים של נושא או אמונה.
בקורסים החיים (בניגוד לקורסים מוקלטים שניתן להזמין ולשמוע לבד) לומדים גם את הדרך החמישית לשחרור שהיא בעצם הזדמנות לחקור או לגלות את הנוכחות שהיא אני. הדרך החמישית מאפשרת לנו לראות שה"אגו" או האני הנפרד בעצם לא נמצא פה בכלל, אלא רק בזכרון. שאני, כאן ועכשיו, אינה זקוקה לרגשות, אמונות, זהויות, וכו' כדי להיות.
אפשר להגיד שהדרך החמישית לוקחת את השיטה לכיוון "רוחני" יותר, בניגוד לשיטה הבסיסית, אבל היום בעידן החדש, המסר הזה כבר לא נחלתם של אנשים רוחניים בלבד, וניתן למצוא אותו בהרבה מאד ספרים וכתבות שעוסקים בנושא. ספריו של אקהרט טולה, למשל, מדברים בדיוק על זה, והוא עשה הרבה מאד על מנת להפיץ את "התורה" בקרב הציבור הרחב בעולם המערבי.
עוצמתה של שיטת סדונה היא בטבעיות שלה. היא מבוססת על מה שקורה לנו כאשר אנו מסכימים לחיות ללא התנגדות והכשלה עצמית. השיטה מבוססת על ההנחה שרגשות הן רק רגשות, הן לא עובדות והן לא מי שאנחנו, ואפשר לשחרר אותם.
כאשר אנו מנסים לגלות "מי אני?" אנו הולכים לאיבוד בתוך הסיפור שלנו. אבל ברגע זה הסיפור שלנו הוא בסך הכל זיכרון. התובנה הזו לבדה עוזרת לשחרר הרבה מאד "שקים" ומטענים מיותרים שאנו נוהגים לסחוב על גבינו, כי אנחנו חושבים, בטעות, שכל מה שקרה לי הוא מי שאני.
הארגון הרשמי שמלמד את השיטה, וממשיך את דרכו של ממציא השיטה, הוא The Sedona Training Associates שנמצא בעיר סדונה (מכאן שם השיטה) שבאריזונה, ארה"ב. מטרת הארגון היא לעזור לנו להפטר מסבל פיזי ונפשי ולגלות את החופש להיות ולעשות כל מה שאנו רוצים. השיטה תומכת בארגונים ובאנשים פרטיים ועוזרת להשיג איזון, הצלחה, בריאות, עוצמה, יעילות, אושר ורווחה.
נכון להיום אין עדיין בארץ קורס בשיטת סדונה. ניתן להזמין את הקורס המוקלט ואת הספר מהאתר של סדונה או לקבל קואצ'ינג אישי בשיטה. כאשר יהיו מספיק אנשים בארץ שלמדו את השיטה הבסיסית ניתן יהיה ליצור קבוצות עבודה ולארגן קורס חי עם אחד המנחים המוסמכים מחו"ל.
מיכל אייל - יועצת ומנחה הורים ומשפחות, מטפלת בשיטת NLP ומיון מודרך, מאמנת בשיטת סדונה ומנחה סדנאות מודעות.
ליצירת קשר:
טלפון: 054-2100858
דוא"ל: michaleyal@gmail.com
בלוג: http://meyal.wordpress.com/
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה