ששת השלבים ליציאה מהמינוס
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ששת השלבים ליציאה מהמינוס 

מאת   29/11/2008 |  נצפה 1783 פעמים
רבים מאתנו מכירים את המינוס או בשמו העממי האוברדראפט.
מדובר במחלת הלב של שנות ה - 2000, המכבידה על יותר ממחצית ממשקי הבית במדינת ישראל, ולא רק בשל הריביות הגבוהות שנדרש לשם בעבורו.

בניגוד לדעה הרווחת, ניתן לנצח את המינוס, אולם בכדי לעשות זאת עליכם לעבור ששה שלבים הכרחיים:

שלב 1 - "אל תחכו, הזמן לפעול לעולם לא יהיה מושלם" - קבלת החלטה לטפל בבעיה וההכרה בכך שמדובר בכדור שלג, דורשת שיתוף של כל בני המשפחה, כי לטובת כולם רצוי להיגמל מההרגל המגונה שעולה לכם ביוקר.

שלב 2 - רכזו ואספו נתונים לגבי הכנסות משק הבית והוצאותיו. רכזו דפי חשבון של 3 חודשים, חיובי כרטיסי אשראי, משיכת מזומנים, שקים ובקיצור - של כל ההוצאות.

שלב 3 - "שלטו בעסקיכם אחרת הם ישלטו בכם" - בנו טבלת תזרים מזומנים (ניתן למצוא באינטרנט) המחולקת לצד ההכנסות, צד ההוצאות בחלוקה לקטגוריות (מזון, רכב, חשמל, משכנתא וכו') ולסיכום נקבל את היתרה החודשית בצורת חסכון או גרעון (הכנסות פחות הוצאות).

שלב 4 - "עושר הוא תוצר של יכולת האדם לחשוב" - בנו תקציב חודשי בהתאם לרמת הכנסותיכם החודשית מעבודה, שכ"ד, ביטוח לאומי וכו'.
וודאו כי ההוצאות אינן חורגות מסך ההכנסה הכוללת.

שלב 5 - "היזהרו מבזבוזים קטנים - נקב קטן עלול להטביע אוניה גדולה" -
זהו שלב קריטי בו עליכם למצוא דרכים להפחית את ההוצאות החודשיות - פה טמון הכסף הגדול.

שלב 6 - "ההצלחה אינה יעד אלא דרך חיים" - כדי לשמר את הצלחותיכם עליכם להפוך את התנהלותכם לדרך חיים, כלומר לשמר ולעקוב אחר התוצאות תוך מציאת דרכים להתייעלות מתמדת, עד שהדבר יהפוך להרגל.

אלו הם ששת השלבים שיביאו את משפחתכם אל חוף מבטחים במיוחד בימים קשים, בהם כלכלות נופלות, האבטלה גואה וחברות רבות פושטות את הרגל.

ועוד משפט לסיום: אם אתם חושבים שהעניין יפטר מעצמו, זכרו את דברי אלברט איינשטיין " לא ניתן לפתור בעיה באמצעות צורת החשיבה שבה השתמשנו כשיצרנו אותה".

בהצלחה
מאת ניסים חליבה
מחבר "הרווח כולו שלך"
המדריך לחסכון במשק הבית.

רוצים לדעת יותר?
www.gain.co.il


הערה - הרעיונות המובאים במאמר מתייחסים לכל משקי הבית במיוחד שלב 5. אולם במשפחות בהן ההכנסה נמוכה מהממוצע, מסיבותיה שלה, יהיה קיים קושי מהותי בהצלחת התהליך ללא הגדלת ההכנסות.
נשוי ואב לשניים, בעל תואר ראשון בניהול וסוציולוגיה, עובד בתחום הפיננסי שנים רבות.

רוצים לדעת יותר?
http://www.gain.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה