מחקר מוכיח: תוספי ויטמינים מחזקים משמעותית את המערכת החיסונית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מחקר מוכיח: תוספי ויטמינים מחזקים משמעותית את המערכת החיסונית 

מאת   29/11/2008 |  נצפה 2670 פעמים
ידוע כי מזון בריא המכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים משפר את חסינות הגוף ויכולתו להתמודד עם מחלות וזיהומים. היות שהתפריט של רובנו אינו מכיל כמות מספיקה של מרכיבים חיוניים אלו, גופנו חשוף יותר למחלות, ועל כן תוספי ויטמינים ומינרלים הם דרך מצויינת לשפר את תפקוד המערכת החיסונית ואת עמידות הגוף בפני מחלות וזיהומים.

על מנת לבחון מדעית את השפעתם של תוספי ויטמינים ומינרלים על תפקוד המערכת החיסונית, ערכו קבוצת חוקרים בצפון קרולינה מחקר אשר בחן את הנושא. מטרת המחקר, אשר פורסם בכתב העת בתחום הרפואה הפנימית "Annals of Internal Medicine", היתה לבחון האם קיים הבדל ברמת החשיפה לזיהומים ולמחלות בין אנשים שנוטלים תוספי ויטמינים לבין אלו שלא עושים זאת. במחקר השתתפו 130 מבוגרים בגילאי 45 ומעלה מצפון קרולינה, אשר לא לקחו תוספי ויטמינים חודש קודם לכן. קבוצת המחקר כללה גם 51 חולי סכרת, החשופים יותר לסכנה של זיהומים שונים.

במהלך המחקר, חילקו החוקרים לחלק מ-130 המשתתפים תוספי ויטמינים ומינרלים, ואילו לשאר חולקו גלולות דמה. גלולות אלו היו בעלות מראה, ריח וטעם זהים לאלו של תוספי ויטמינים שחולקו לשאר הנחקרים, אלא שהכילו רק סידן, מגנזיום ו-ויטמין B. הנחקרים הונחו לקחת גלולה אחת מדי יום במשך שנה, ולתעד ביומן את מצבם הבריאותי, כשעליהם לציין כמה פעמים סבלו מזיהום כלשהו וכמה ימי עבודה הפסידו בגלל מקרים אלו.

מהמחקר עלו תוצאות חד משמעיות - המשתתפים שנטלון את גלולות הדמה דיווחו על הרבה יותר מקרים שבהם סבלו מזיהום ועל יותר ימי עבודה שהפסידו מאשר משתתפים שנטלו תוספי ויטמינים. ממצא זה היה חזק במיוחד בקרב משתתפים שסבלו מסכרת: 93% מחולי הסכרת שנטלו על בסיס קבוע גלולת הדמה דיווחו על זיהומים לעומת 17% בלבד מאלו שלקחו תוספי ויטמינים ומינרלים.

מהמחקר עלה, אם כן, כי נטילה יומיומית של תוספי ויטמינים ומולטי-ויטמינים מפחיתה את מספר הזיהומים בקרב בני אדם בריאים ומשפרת מאוד את מצבם של חולי סכרת, הסובלים בעיקר ממחסור בויטמינים ומינרלים. במחקר הוכח כי תוספי ויטמינים מחזקים את המערכת החיסונית של הגוף, ומפחיתים משמעותית את הסיכויים לחלות ולסבול מזיהומים אלו ואחרים.


כדי לשמוע עוד כיצד תשפרו את עמידות המערכת החיסונית באמצעות תוספי ויטמינים, אנא צרו קשר:

איילה נקש
אימייל: ayala.nakache@gmail.com
אתר: www.TheGlobalWellnessTeam.com
איילה נקש
מפיצה עצמאית בתחום איכות החיים
אשמח לתת עצה לכל מי שרק צריך הכוונה באיך לשפר את איכות חייו
http://www.TheGlobalWellnessTeam.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה