חשיבותם של ויטמינים, מינרלים וחלבונים לתזונת ספורט נכונה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חשיבותם של ויטמינים, מינרלים וחלבונים לתזונת ספורט נכונה 

מאת   29/11/2008 |  נצפה 1983 פעמים
על מנת לשפר את רמת הכושר הגופני, לא די באימון. במהלך האימון הגוף מוציא אנרגיה רבה, שדורשת התייחסות תזונתית נכונה. על כן, תזונת ספורט היא מרכיב שיכול לסייע באופן משמעותי לשפר את הכושר הגופני, באמצעות אספקת אנרגיה נכונה שלא תכביד על הגוף. תזונת ספורט נכונה לא רק שומרת על בריאות הגוף בשעת המאמץ, אלא גם משפרת את היכולת הגופנית ואת ההישגים.

כושר גופני בנוי מכוח, גמישות וסיבולת לב-ריאה, כאשר כל המרכיבים תלויים באיזון של תזונת ספורט נכונה, ובתזמון נכון של צריכתם. כוח השריר והגמישות מושפעים ישירות מאספקת תזונת ספורט הכוללת מינרלים, ויטמינים, חלבונים, חומצות וסוכרים שמשלימים את תהליכי הפקת האנרגיה ובניית השרירים.

מינרלים. תזונת ספורט חייבת לכלול מינרלים חיוניים לגוף. מינרלים הם חומרים אנאורגניים חיוניים לפעולת השריר, שהגוף לא יודע לייצר לבדו. המינרלים שכוללת תזונת ספורט הם ברזל, מגנזיום, סידן, נתרן, ולעיתים (בעיקר בקרב ספורטאים מקצועיים) אבץ.

ויטמינים. גם ויטמינים הם מרכיב חיוני ביותר בשעת מאמץ גופני. הוויטמינים מפיקים אנרגיה שמגנה על מערכת החיסון ומסייעת לבנות שרירים ולהתאושש מהאימון. במהלך אימון גופני, הגוף צורך ומאבד כמות מוגברת של ויטמינים, ועל כן תזונת ספורט נכונה חייבת להשלים את מה שהגוף איבד, בעיקר לאחר אימון גופני מאומץ. לוויטמינים תפקיד חשוב בהפקת אנרגיה, ולכן תזונת ספורט נכונה בצורת שייק תשלים את הוויטמינים שהגוף לרוב לא צורך מספיק מירקות, מפירות ומדגנים מלאים.

חלבונים. כדי לשמור על הגוף במהלך פעילות גופנית, תזונת ספורט שאנו צורכים צריכה לכלול גם מידה נכונה של חלבונים. החלבון, הבונה את השריר, צריך להוות 10-20% מכמות הקלוריות שאנו צורכים ביום. תזונת ספורט שמתרכזת בשייקים הכוללים כמות נכונה של חלבונים מבטיחים כי השריר יהיה חזק מספיק ויעמוד בעומס המוטל עליו בשעת מאמץ. תזונת ספורט הכוללת חומצות אמינו (אבני הבניין של חלבונים) מספקת לגוף חלבונים נחוצים ונספגת היטב בגוף, אשר משתמש בהן על מנת לבנות מחדש את סיבי השריר שניזוקו במהלך האימון. אבקת חלבון הכוללת חלבונים ממי גבינה ומסויה באיכות גבוהה תשלים את כמות החלבון שהגוף זקוק לה מדי יום כדי להתחזק. אבקה זו היא אחד התוספים הפופולריים בחדרי כושר, והוכח כי היא אף מסייעת לתאי הגוף להתגונן מפני נזקי חמצון ורעלים.
לרכישת מוצרים ולמידע נוסף אודות תזונת ספורט נכונה צרו קשר

איילה נקש
אתר: www.TheGlobalWellnessTeam.com
אימייל: ayala.nakache@gmail.com
איילה נקש
מפיצה עצמאית בתחום איכות החיים
אשמח לתת עצה לכל מי שרק צריך הכוונה באיך לשפר את איכות חייו
http://www.TheGlobalWellnessTeam.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה