חשיבותה של תזונת ספורט נכונה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חשיבותה של תזונת ספורט נכונה 

מאת   29/11/2008 |  נצפה 2724 פעמים
בשנים האחרונות גוברת המודעות לחשיבות נושא תזונת הספורט עבור אלו שמחפשים לשפר את הכושר ולפתח שרירים. כל אחד בוחר את סוג האימון שמתאים לו, אולם על כולם לקחת בחשבון שעל מנת לשפר את התוצאות יש לשלב תזונת ספורט נכונה באימונים - בדרך לתוצאות הטובות ביותר.

הסיבה שכה חשוב להקפיד על תזונת ספורט היא שבמהלך אימון כושר השרירים נפגעים ומאבדים חלבון, ואם לא יקבלו בחזרה את החלבונים, שהם אבני הבניין של השריר, הם יישחקו במקום להיבנות. זאת ועוד, ללא ויטמינים ומינרלים חיוניים, הגוף עלול אף להיפגע באימון, במקום שמצבו ישתפר.

תזונת ספורט היא תחום שהתפתח רבות בשנים האחרונות. מאז שהוחמר הפיקוח אחר החומרים הממריצים שנוטלים ספורטאים, התגבר הצורך למצוא תוספים חוקיים שיסייעו בבניית השריר. הידע שהצטבר מסייע כיום רבות גם לספורטאים חובבים, שמעוניינים לחטב את הגוף ולהוסיף למסת השריר, בזכות פעילות גופנית המשלבת גם תזונת ספורט נכונה.

חשוב לזכור כי אסור לצום לפני או אחרי אימון. לפני האימון יש לצרוך מספיק חלבונים וויטמינים כדי לחזק את השרירים ולמנוע רעב וחולשה במהלכו. גם אחרי האימון חשוב לאכול, ולא לסיים אותו על בטן ריקה. שילוב נכון בין תזונת ספורט לבין אימון הוא הדרך הטובה ביותר לא רק לבנות את השרירים ולחטב את הגוף, אלא גם לשפר את הבריאות באופן כללי. תזונת ספורט היא הדרך המשלימה הטובה ביותר לפעילות גופנית שתעלה את מסת השרירים ותוריד את אחוזי השומן בגוף בעת ובעונה אחת. זכרו כי יש לשים דגש מיוחד על תזונת ספורט לפני פעילות בשעות הבוקר, מפני שאחרי הלילה הגוף זקוק במיוחד לכוח לקראת האימון.

תזונת ספורט נכונה אינה בגדר מותרות - פעילות גופנית שאינה מלווה בתזונה מאוזנת עלולה לפתח חוסר תזונתי שעלול לפגוע עם הזמן בבריאות, בגלל השחיקה במאגרי הויטמינים והמינרלים בגוף. פגיעה זו בגוף יכולה לבוא לידי ביטוי בעייפות, בחולשה ובכאבי שרירים.

שייק בריאות הוא תזונת ספורט אופטימלית שמשלימה את הפעילות הגופנית על הצד הטוב ביותר: הוא מספק לגוף לפני ואחרי אימון את החלבונים, הויטמינים והמינרלים שלהם הוא זקוק על מנת לבנות מסת שריר, להפחית אחוזי שומן ולמנוע חולשה בזמן הפעילות, וכן מסייע בשיפור הבריאות באופן כללי.

למידע נוסף על תזונת ספורט מסוג זה ולרכישת המוצרים שלנו צרו קשר

איילה נקש
אתר: www.TheGlobalWellnessTeam.com
אימייל: ayala.nakache@gmail.com
איילה נקש
מפיצה עצמאית בתחום איכות החיים
אשמח לתת עצה לכל מי שרק צריך הכוונה באיך לשפר את איכות חייו
http://www.TheGlobalWellnessTeam.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה