טיפים לצילום בטבע, איך תצלם את הטבע בצורה הטובה ביותר?!
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפים לצילום בטבע, איך תצלם את הטבע בצורה הטובה ביותר?! 

מאת   23/11/2008 |  נצפה 2246 פעמים

מה הדרך הנכונה לצלם פרחים בטבע? האם כבר ניסיתם המון פעמים לצלם אצן בשעת מרוצה אבל כשלתם?

 אחד הדברים החשובים שיש לזכור הוא שצריך לצלם ולצלם הרבה אחרי הכול צילום במצלמה דיגיטלית לא עולה לכם כסף. לכן, לא כל תמונה חייבת להיות מושלמת. הטיפ המרכזי הוא,  צלמו כמה תמונות שאתם יכולים, הרי זה בכלל לא חשוב  אם רובן לא טובות. חשוב שתזכרו שמספיק שחלק מהם או אפילו אחת תהיה טובה והעבודה נעשתה!

אם תרצו מילת הקוד היא יצירתיות ודמיון, אפשר לקחת טיפ מיכאלאנג'לו, שנשאל איך הוא הצליח ליצור פסל כמו דויד, השיב האומן  שהוא פשוט נפטר מכל האבן העודפת - שהרי הפסל המושלם כבר היה בפנים. לכן, עשו כל מה שביכולתכם כדי להוציא את הדברים העודפים מהתמונה. אין גבול ליצירתיות.

בנוסף, אין מה למהר לצפות בתמונות,חשוב לתת לעניינים להתקדם קצת לפני שתיראו את התמונות שצילמתם, ברור שבמצלמה דיגיטלית אתם תתפתו לעיתים קרובות לראות את התמונות שצילמתם מייד לאחר הצילום. אבל חשוב להתאזר בסבלנות כדי לא להחמיץ את הזדמנות הצילום הבאה בזמן שאתם מסתכלים באלו שכבר צילמתם. לכן זכרו, בשטח צלמו ורק לאחר מכן תסתכלו בתמונות.

אפשר לקחת טיפ מיכאלאנג'לו, שנשאל איך הוא הצליח ליצור פסל כמו דויד, השיב האומן  שהוא פשוט נפטר מכל האבן העודפת - שהרי הפסל המושלם כבר היה בפנים. לכן, עשו כל מה שביכולתכם כדי להוציא את הדברים העודפים מהתמונה. אין גבול ליצירתיות.

אל תשתמשו בהבזק (פלאש) בצורה אוטומטית כמו שיש ברוב המצלמות הדיגיטליות זאת משום שתמונות נראות הרבה יותר טוב כשהאור שמסביב הוא טבעי ורך. בנוסף תוכלו לעמעם את המבזק. אם אתם לא יכולים להימנע ממבזק, עמעמו אותו. אם חשוך מדי ואתם חייבים להשתמש במבזק.

טיפ קטן:

אם אתם רוצים באמת לנצל את התמונות שצילמתם אל תסתפקו רק בצפייה דרך המחשב. אחרי הכול אין כמו להעביר דפים של אלבום תמונות מעוצב או להסתכל בכיף על ספר תמונות שאתם הכנתם לבד...

 יש הרבה מאוד אתרים שמציעים מוצרי תמונה מרהיבים לעיצוב אישי במחשב הביתי..

כל מה שעליכם לעשות זה להוריד תוכנה בחינם ולהשתולל בעיצובים ...

אני נכנסתי לאחרונה לאתר Pixit האתר מציע שלל מוצרי תמונה לעיצוב אישי ומבטיח הדפסה מקצועית ומשלוח עד הבית תוך מספר ימים, שווה לנסות!!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה