ריברסינג - לנשום מעבר למחסומים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ריברסינג - לנשום מעבר למחסומים 

מאת   22/11/2008 |  נצפה 2741 פעמים

בזמן אחרון קיבלתי מספר מיילים מאנשים שרצו ללמוד יותר על השיטה המדהימה זאת.

אז מה זה ריבירסינג?


שיטת הריברסינג (rebirthing) פותחה במתכונתה הנוכחית לפני כ-30 שנה ע"י האמריקאי ליאונרד אור. אור שהה בסאונה זמן ממושך מדי והחום והמחנק גרמו לו לנשום עמוק וברציפות במשך דקות ארוכות. נשימות עמוקות ורציפות אלו, גרמו לו באופן ספונטני לחזור ולחוות מחדש רגשית וגופנית את חוויית הלידה.

במקביל לאור, מספר חוקרים נוספים פיתחו וריאציות שלהם של השיטה - שהידועה בהן היא "נשימה הולוטרופית" (holotropic breathing) שפותחה על ידי דר' סטן גרוף כאחד הכלים החשובים של אסכולת הפסיכולוגיה הטרנס-פרסונלית.

התהליך של ריבירסינג מתבסס על טכניקת נשימה מיוחדת, המציפה את הגוף בחמצן וכתוצאה משילוב של שתהליכים פיזיאולוגיים יחודיים מאפשרת ליצור תקשורת בין החלק המודע והחלק הלא מודע של התודעה שלנו. התהליך גם מעלה על פני השטח תכנים, אשר בדרך כלל מנהלים את חיינו אף נשארים "מתחת לשטיח".

השיטה נועדה לנקות ולשחרר את האדם מחוויית הלידה וממחסומים ומעצורים הנוצרים מאוחר יותר, כתוצאה מהתנסויות ופחדים. אפשר לדמות את ריבירסינג למין "חוקן אנרגטי" המנקה את הגוף והנפש בכל הרבדים ממשקעי העבר, ממחסומים, מצבורים של רגשות שליליים - וכל זאת מבלי לערב את השכל המודע, תוך שימוש בתהליך פיזי פשוט שמשחרר אותנו ממקור הפחד והמתח שלרוב הינו בלתי מודע.

בשביל מה אנשים באים לסדנאות ריבירסינג?

אנשים שונים באים מסיבות שונות:

יהיו המטרות שלנו אשר יהיו, תהליך ריבירסינג הוא אחד התהליכים המרתקים והמפתיעים ביותר שאני מכיר, תהליך אינטנסיבי של מפגש עם עצמנו - לפעמים כואב, לפעמים משכר, אבל תמיד אוטנטי וכנה עד הסוף.

דר' מארק זלוצ'ין
מאמן אישי ועסקי
מדריך מדיטציה ומנחה סדנאות ריברסינג:
http://www.success-formula.co.il/rebirthing.htm
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה