כיצד מתנהגים הורים פולשניים ומה הנזקים שהם גורמים לילדיהם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד מתנהגים הורים פולשניים ומה הנזקים שהם גורמים לילדיהם? 

מאת   15/11/2008 |  נצפה 2474 פעמים


כיצד מתנהגים הורים פולשניים ומה הנזקים שהם גורמים לילדיהם? / מאת יואב ברנזוןהורה פולשני

הורה פולשני הוא הורה שמתנהל כלפי ילדיו בצורה אגרסיבית, כפייתית, שתלטנית, אלימה, אונסת, מאלצת ומזלזלת.

הורה פולשני הוא הורה שאינו רואה את ילדיו אלא רק את עצמו. הוא דומיננטי מאוד והוא מכתיב בצורה דיקטטורית את רצונותיו תוך שהוא משליט את מרותו על ילדיו ואינו מניח להם להביע דעות שונות משלו, לחשוב בצורה עצמאית ושונה ממנו, לגדול ולפרוח בדרכם שלהם או לנסות דברים שהוא לא עשה או חשש לעשות.


השפעת הורים פולשניים על ילדיהם
השפעת הורים פולשניים על ילדיהם היא קשה ביותר. מרבית הילדים להורים פולשניים הם ילדים שמתקשים להביע את עצמם, הם חסרי ביטחון, הם כפופים ושפופים, הם חוששים להיות אוטנטיים והם חיים בזעם אצור ובכעס פנימי אדיר כל חייהם.

לילדים להורים פולשניים יש בעיות קשות ביחסים זוגיים, הם מבולבלים לגבי הזהות המינית שלהם עד כדי גילוי נטיות הומוסקסואליות או לסביות, הם מתקשים להצליח בחיים בצורה עקבית, הם ביקורתיים מאוד כלפי עצמם, הם הססניים ומפוחדים לגבי החיים והם אינם יודעים מה הם באמת רוצים כי הם אינם מחוברים לעצמם מספיק.


חילול הנשמהילדים להורים פולשניים הם ילדים שהמוקד שלהם חולל כי פלשו לתוכם. בסיס האישיות שלהם נפרץ ונהרס והם חיים כנשמה אבודה ושבורה שמישהו ניפץ וניתץ.

ללא עבודת מודעות הם יחיו רוב חייהם בבלבול אדיר ומובנה באישיות שלהם, בחיפוש אחר הזהות האבודה שלהם, בניסיון להתחבר לעצמם ולהבין בעצם מה הם רוצים ולא מה ההורים שלהם מצפים מהם שירצו.


ריפוי ושיקום עצמיילדים להורים פולשניים יכולים לשקם את עצמם על ידי התרחקות מההורים המזיקים והמרעילים, בניית חממה בריאה ליצירת ביטחון עצמי מחודש, חיפוש אחר מודל בריא לחיקוי ולימוד של התנהלות עצמית אוטנטית.

תהליך שיקומי כזה אינו בהכרח תהליך ארוך אך הוא תהליך עמוק וחזק בו הילד של ההורה הפולשני צריך ללמוד מחדש כיצד לחיות בכוחות עצמו, לחשוב בכוחות עצמו, להקשיב לאינסטינקטים הבריאים שלו ולקחת אחריות מלאה על חייו.
וטיפ לסיום: ילדים להורים פולשניים נוטים להיות או מזוכיסטים בגלל ההורים שלהם או סדיסטים כמו ההורים שלהם.יואב ברנזון http://www.ybc.co.il הוא מומחה, מנטור ומאסטר בעל שם לאומי ובינלאומי בנושא ההצלחה העסקית והזוגית בחיים. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-18 השנים האחרונות .

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים http://www.ybc.co.il/PAGE35.asp - שיטה עולמית ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 7 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,500 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות והלא מודעות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה