מקררי יין - לכל אוהבי היין
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מקררי יין - לכל אוהבי היין 

מאת   12/11/2008 |  נצפה 4453 פעמים
כמעט בכל בית ניתן תמיד למצוא כמה וכמה בקבוקי יין: לשתייה, לבישול, לאירוח, וכמובן לאירועים מיוחדים. למרבה הצער, צרכנים רבים שקונים יין במיטב כספם אינם מקפידים לאחסן אותו כהלכה, והיין מאבד במהירות מטעמו ומאיכותו ולבסוף אף מתקלקל לגמרי. חבל! מה עושים?

מובן מאליו, שבניית מרתף יינות מקצועי לכל דירה לא באה בחשבון. יש אופציה מעשית יותר - מקררי יין ביתיים. מקרר יין ביתי כשמו כן הוא - מכשיר קטן לבית אשר מקרר יין לטפרטורה הנכונה, שומר אותו בלחות הנכונה ומחזיק את הבקבוקים בזוית הנכונה. מקרר יין קטן ולא יקר שומר יין לתקופה ארוכה, והיין לא רק שאיננו מתקלקל אלא אף משביח.

כל מי ששואל "לשם מה אני, האיש הפשוט, זקוק לדבר 'פלצני' כמו מקרר יין בביתי?", כדאי שישאל את עצמו: כמה בקבוקי יין "מסתובבים" אצלי בבית? כמה מקום הם באמת תופסים? כמה קל למצוא בקבוק יין מסוים כשצריכים אותו? כמה בקבוקים נשברו לי בשנה האחרונה? כמה בקבוקי יין התקלקלו ונשפכו לביוב? התשובות לשאלות אלו עלולות להפתיע, וחישוב מהיר יעלה כי מקרר יין קטן וזול עשוי להחזיר את ההשקעה בו מהר מכפי שציפינו.

מקררי יין אינם המצאה חדשה, ובמגזר העסקי ניתן למצוא מקררי יין לרוב - בפאבים, במסעדות, באולמות ארועים וכדומה. מקררי יין כאלו מיועדים כמובן להחזיק כמות גדולה מאד של בקבוקים, מעשרות ועד מאות. אלו מקררי יין גדולים, כבדים ויקרים, ומדרך הטבע אינם מתאימים לבית. לבית מתאימים מקררי יין מסוג אחר - קטנים, פשוטים ולא יקרים אשר ניתן לאחסנם בתוך ארונות הזזה. מקררי יין כאלה אינם גדולים יותר מארונית מטבח קטנה, וניתן להתאימם בקלות לכל מטבח ולכל מזווה המכיל ארונות הזזה.. מקררי יין אלו מיועדים למספר קטן יותר של בקבוקים - 28, 12 ואפילו 8 - שזהו בערך מספרם של בקבוקי היין שהרבה מאד בתי אב מחזיקים במלאי.

ואכן, מקררי יין קטנים הופכים להיות פופולריים יותר ויותר בשנים האחרונות, ולאו דווקא אצל העשירים בלבד. מקררי יין ביתיים פותרים שורה של בעיות: מקררי יין שומרים על איכות היין ומונעים את קילקולו; מקררי יין שומרים על הבקבוקים עצמם מפגיעה; מקררי יין חוסכים מקום באמצעות ריכוז כל הבקבוקים במקום אחד; מקררי יין מאפשרים בחירה ושליפה מהירה של הבקבוק המתאים. וכמובן, מקררי יין הם מוצר שמוסיף יוקרה לבית, ומי אינו רוצה קצת יוקרה בבית שלו?

לסיכום, מקררי יין אינם עוד נחלתם של מומחי יין וידוענים בלבד. מקררי יין ביתיים הפכו זה מכבר למכשיר ביתי נפוץ בקרב שותי יין מתונים ו"נורמליים". מקררי יין ביתיים מפשטים את בעיית האחסנה והשמירה על בקבוקי היין, מבטיחים אורך חיים ליין ואף מאפשרים לו להשביח עם הזמן כפי שיין טוב אמור לעשות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה