מה עושה מאמן אישי?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה עושה מאמן אישי?  

מאת   10/11/2008 |  נצפה 2098 פעמים

vision

 

מה עושה מאמן אישי?

 

תפקידו של מאמן הוא להיות הפנס שמאיר את דרכו של המתאמן, לאפשר לו לראות את הדרך בה הוא בוחר מהמקום בו הוא מצוי ולעבוד על הפער של מי הוא רוצה להיות.

התנאי הראשון לאימון, הינה בקשה לאימון כאשר מתאמן בא למאמן עליו לבקש בקשה לאימון להבין מה הדבר שהוא רוצה לשנות במהלך הפגישות, תוך כדי הבנה וראייה מחדש מהם הדברים "שתוקעים" מעקבים ומה הם הדברים שנחל בהם הצלחה ובעצם להעתיק את ההצלחות למקום של "התקיעות". ולשנות לשדרג את לוח התוצאות של חייו.

חשוב להבין כי למאמן אין תשובות ואין כובע קסמים, כל תהליך האימון הינו של המתאמן בלבד, האומץ הנדרש לו להבין לצלול עמוק לתוך הפנים שבו ולגלות מחדש את עצמו הינה עבודה אישית שלו בעזרת המאמן. המאמן מצידו מתחייב בפני המתאמן לעשות כל שביכולתו ללא שיפוטיות וביקורת מתחייב להצלחת התהליך.

במהלך המפגשים של המאמן והמתאמן נבדקות אפשרויות חדשות המתאמן בכל פעם יקבל משימה שעליו לבצע כדי להביא לשינוי. ואילו המאמן מחויב לכל התהליך מול המתאמן להיות זמין קשוב להכיל ולתת ללא תנאים, האחריות של המאמן להיות נקי מדעות קדומות לראות במתאמן את השלמות לעבוד מול קצב ההפנמה וההישגיות של המתאמן ולהביא אותו למקום בו הוא רוצה להיות. במהלך האימון המתאמן יקבל ארגז כלים שבהם יוכל להשתמש במהלך האימון וחייו.

ההחלטה מה חשוב ומה פחות תיווצר על ידי המתאמן לאחר בדיקת הדברים שמקיפים את חייו ולאחר בדיקה מחודשת של הפערים הקיימים יוצרת את הדחיפות, תוכנית העבודה של המתאמן עם המאמן תהיה על פי נתונים מדידים מתוכננים שניתנים לבדיקה מדי שבוע במפגש ויעלו השאלות מה עבד? מה לא עבד? ומה חסר?

המאמן עוזר למתאמן להשיג את מה שהוא קבע שחשוב לו להשיג בחייו המקצועיים והאישיים.

המאמן עוזר למתאמן:
1. לגלות את מה שהוא באמת רוצה בחייו!
2. לחקור את האופן בו המתאמן מנתח מצבים.
3. להגיע להחלטות ברורות, עקביות ומתאימות יותר.
4. לבחון מחדש את השקפותיו ולהרחיב את הפרספקטיבה.
5. לשנות מחשבות ודרכי פעולה בלתי יעילות.
6. לפענח מצבים ומעשים ולמצוא הסברים אלטרנטיביים
7. לבנות תכנית פעולה כדי להגשים את חזונו.
8. להגביר את רמת תפקודו ואת יעילותו.

המאמן האישי: מקשיב בדרך יעילה, ממוקדת ואמפאטית. יוצר מסגרת אימונית מחייבת. שואל שאלות כדי לזהות ולתקוף אמונות והתנהגויות מגבילות. מתאים את עצמו לקצב ההתקדמות של המתאמן מוביל את המתאמן מעבר ל"אזור הנוחיות שלו". נותן למתאמן פידבק אובייקטיבי, ברור וכנה.

למה coaching במהלך תהליך אימוני, המתאמן מפתח את יכולותיו, מגדיל את "ארגז הכלים" שלו, לומד לשנות הרגלים שאינם משרתים אותו עוד, משפר את מיומנויותיו ומגביר את היעילות שלהן.

הערכים של המתאמן קודמים והוא קובע את הנושאים ואת קצב העבודה.

באמצעות תהליך אימוני אתה יכול:
- להבהיר עקרונות, ערכים ואמונות.
- לנסח חזון אישי.
- לבנות תכנית עבודה להשגת יעדים.
- לשפר את מיומנויות התקשורת שלך.
- לתכנן שינוי מקצועי/ תעסוקתי.
- להקים פרויקט אישי/ עסקי חדש.
- לצאת ממעגל הדחיינות (PROCRASTINATION ).
- ללמוד מיומנויות ניהול זמן חדשות ויעילות

מי צריך מאמן?

תהליך של אימון אישי מיועד לכל האנשים אשר נמצאים "תקועים" במצב של בלבול, חוסר שקט או מרגישים בלתי מסופקים. אנשים אשר רוצים לרוש או לחזק מיומנות ספציפית וגם אלו שצריכים להתמודד עם כמה מכשולים כדי להגשים את החלום.
- לרכוש מיומנויות חדשות לניהול אישי.
- לחיות בהתאם לערכים שלך.
- להשיג מטרה אישית או מקצועית.
- לפתח מיומנויות וכישורים שיעזרו לך לשפר את התפקוד בתחומים שונים של חייך.

אם אתה רוצה להשיג תוצאות שונות מאלה שקיבלת עד עכשיו או אתה רוצה לזרז את השגת היעדים שלך, אימון אישי יכול להיות מה שאתה מחפש. התנאי ההכרחי הוא: "להתחייב לשינוי"

כהן מזל - מאמנת אישית
כתובת איימל elmaz03@gmail.com
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה